macOS İşletim Sisteminin Eski Versiyonları Açıklardan Arınıyor

Fahri Gün 24 Oca 2018 Mobil 382  0

Apple, macOS işletim sisteminin hem yeni hem eski sürümlerini kapsayan önemli bir güncelleme ile karşımıza çıktı. Güncellemenin mutlaka edinilmesi tavsiye ediliyor.

Teknolojik cihazların saldırılara karşı koyabilmesi için yazılım anlamında iyi bir destek alması gerekiyor. Apple, bu desteği sağlamaya çalışan teknoloji şirketlerinden biri.

macOS işletim sistemi üzerinde yeni çalışmalar sergileyen Apple, eski versiyonları da kapsayan önemli bir güvenlik güncellemesi yayımlandı. Bu güncellemeyi indirenler Meltdown başta olmak üzere pek çok zararlı açığa karşı korunmuş olacak.

Daha önce macOS güncellemesi sunulmuştu fakat güncellemeden sadece yeni cihazlar yararlanabilmekteydi. Bu da eski cihazların ateş çemberinde kalmaya devam etmesi anlamına geliyordu. Fakat Apple, eski cihazları da unutmayan eski versiyonlar için de güncelleme yayımladı.

iOS için de 11.2.5 güncellemesinin yayımlandığını belirtelim. Bu güncelleme ile de mesajlaşma hatası giderildi. ChaiOS adı verilen hata ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir haber paylaşmıştık.

macOS veya iOS cihazlarından hangisine sahip olursanız olun son çıkan güncellemeleri muhakkak edinmelisiniz. Çünkü bunlar güvenlik ile ilgili yapılna kritik değişiklikleri içeriyor.

Etiketler: , ,
Oppo Türkiye Pazarında Başarılı Oldu
Huawei Nova 4 Artık Çok Daha Ucuz
Telefonda Donanımsal Bir Sorun Bulunup Bulunmadığını Test Etme
Galaxy A50 Detaylı İnceleme

Yorum Yapmayı Unutmayın :)