macOS İşletim Sisteminin Eski Versiyonları Açıklardan Arınıyor

Emre BEY 24 Oca 2018 Mobil 111  0

Apple, macOS işletim sisteminin hem yeni hem eski sürümlerini kapsayan önemli bir güncelleme ile karşımıza çıktı. Güncellemenin mutlaka edinilmesi tavsiye ediliyor.

Teknolojik cihazların saldırılara karşı koyabilmesi için yazılım anlamında iyi bir destek alması gerekiyor. Apple, bu desteği sağlamaya çalışan teknoloji şirketlerinden biri.

macOS işletim sistemi üzerinde yeni çalışmalar sergileyen Apple, eski versiyonları da kapsayan önemli bir güvenlik güncellemesi yayımlandı. Bu güncellemeyi indirenler Meltdown başta olmak üzere pek çok zararlı açığa karşı korunmuş olacak.

Daha önce macOS güncellemesi sunulmuştu fakat güncellemeden sadece yeni cihazlar yararlanabilmekteydi. Bu da eski cihazların ateş çemberinde kalmaya devam etmesi anlamına geliyordu. Fakat Apple, eski cihazları da unutmayan eski versiyonlar için de güncelleme yayımladı.

iOS için de 11.2.5 güncellemesinin yayımlandığını belirtelim. Bu güncelleme ile de mesajlaşma hatası giderildi. ChaiOS adı verilen hata ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir haber paylaşmıştık.

macOS veya iOS cihazlarından hangisine sahip olursanız olun son çıkan güncellemeleri muhakkak edinmelisiniz. Çünkü bunlar güvenlik ile ilgili yapılna kritik değişiklikleri içeriyor.

Etiketler:, ,
Huawei P20 ve P20 Pro Telefonları Süper Yavaş Çekim Yapabiliyor
ZTE Orta Segmente Yeni Bir Akıllı Telefon Satışa Çıkarıyor
Sony’den Xperia Serisi İle İlgili Kullanıcılar İçin Büyük Fırsat
Motorola Cephesinde Sürpriz Gelişme: Moto X5 İptal Edildi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)