macOS İşletim Sisteminin Eski Versiyonları Açıklardan Arınıyor

Fahri Gün 24 Oca 2018 Mobil 416  0

Apple, macOS işletim sisteminin hem yeni hem eski sürümlerini kapsayan önemli bir güncelleme ile karşımıza çıktı. Güncellemenin mutlaka edinilmesi tavsiye ediliyor.

Teknolojik cihazların saldırılara karşı koyabilmesi için yazılım anlamında iyi bir destek alması gerekiyor. Apple, bu desteği sağlamaya çalışan teknoloji şirketlerinden biri.

macOS işletim sistemi üzerinde yeni çalışmalar sergileyen Apple, eski versiyonları da kapsayan önemli bir güvenlik güncellemesi yayımlandı. Bu güncellemeyi indirenler Meltdown başta olmak üzere pek çok zararlı açığa karşı korunmuş olacak.

Daha önce macOS güncellemesi sunulmuştu fakat güncellemeden sadece yeni cihazlar yararlanabilmekteydi. Bu da eski cihazların ateş çemberinde kalmaya devam etmesi anlamına geliyordu. Fakat Apple, eski cihazları da unutmayan eski versiyonlar için de güncelleme yayımladı.

iOS için de 11.2.5 güncellemesinin yayımlandığını belirtelim. Bu güncelleme ile de mesajlaşma hatası giderildi. ChaiOS adı verilen hata ile ilgili geçtiğimiz günlerde bir haber paylaşmıştık.

macOS veya iOS cihazlarından hangisine sahip olursanız olun son çıkan güncellemeleri muhakkak edinmelisiniz. Çünkü bunlar güvenlik ile ilgili yapılna kritik değişiklikleri içeriyor.

Etiketler: , ,
Xiaomi Mi 6 Güncellemesi Paylaşıldı
Galaxy Note 9 İçin Yazılım Güncellemesi Paylaşıldı
Honor 7S Akıllı Telefonu A101’e Geliyor
Nubia Z20 İçin Geri Sayım Başladı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)