Crafting Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Fahri Gün 24 Oca 2018 Oyun 337  0

Crafting terimi en çok Minecraft oyununda karşımıza çıkmaktadır. Peki oyun dünyasında tam olarak ne anlama gelmektedir? Yeni makalemizde detaylarıyla anlatıyoruz.

Crafting, İngilizce bir kelimedir ve anlamı üretmektir. Oyun dünyasındaki anlamı da yine aynıdır.  Oyunlarda bir şeyi üretebilmek için farklı şeylerden yararlanılmasına crafting diyoruz.

Bu terim en fazla Minecraft isimli popüler oyunda karşımıza çıkmakta. Örneğin odunları bir araya getirerek çalışma masası oluşturursunuz. Kürek, kazma gibi alet edavatı oluşturursunuz. Bunlar için size özel bir Crafting ekranı sunulur.

Crafting teriminin unsurlarını gördüğünüz tek oyun Minecraft değildir. Çoklu oyunculu ve tekli oyunculu daha pek çok oyun vardır.  Mesela The Witcher serisi de minecraft için güzel bir örnektir. Oyunda örneğin demirciye gidersiniz ve bir şeyler işlersiniz. Bir balta geliştirebilmek için gerekli olan maddeleri görürsünüz. Bu maddeleri toplamazsanız geliştirme işlemini yapamazsınız. Şayet toplarsanız o maddeleri harcayarak ortaya yeni bir madde getirmiş olursunuz.

Yine bazı oyunlarda zırh ortaya çıkarabilmek için mesela hayvan postlarından yararlanılır. Özellikle hayatta kalma oyunlarında crafting öğelerini çok fazla görürüz. Adada hayatta kalabilmek için kendinize bir balta yaparsınız. Fakat bu baltayı adada topladığınız eşyalarla yapabilirsiniz. Baltayı yapabilmek için önce eşyaları bulup buluşturmalı, ardından da oluşturma talimati ile craftingi tamamlamalısınız.

Just Dance 2019 Detaylı İnceleme
PUBG En Başarılı Sonuç İçin Önerilen Ses İyileştirmeleri
2018 Yılında Çıkmış En Zor Oyunlar Listesi!
PUBG Oyununda Sessizce Hareket Etmek İçin Öneriler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)