Islanan Akıllı Telefonu Kurutmak İçin Yöntemler

Fahri Gün 11 Eyl 2017 Mobil 604  0

Islanan akıllı telefonunuzu kurulamak için uygulamanız gereken yöntemleri anlatıyoruz.

Akıllı telefonlar günümüzde suya karşı dayanıklı üretilselerde hala suya dayanıklılığı olmayan pek çok akıllı telefon bulunuyor. Peki akıllı telefonumuz ıslandığında kurulayabilmek için ne yapmak gerekiyor ve kuruladıktan sonra telefonu hemen çalıştırmalı mıyız?

Öncelikle telefonumuz nerede ıslandıysa hamlemiz de ona göre değişkenlik gösterecek. Eğer evde ıslandıysa işimiz biraz daha kolay. Çünkü hemen vakit kaybetmeden saç kurutma makinesi veya elektrikli süpürgeden yardım alabiliriz. Bu ev aletlerinden birini kullanarak telefonumuzdaki suları temizleyebiliriz. Ancak bunu yaparken aletleri cihaza çok yakın tutmamaya özen göstermeniz lazım. Aksi taktirde cihazınızı bozabilirsiniz.

İlk aşamayı yaptıktan sonra ikinci aşama olarak telefonunuzun kapağını eğer açılıyorsa açın ve bataryayı da çıkarıp kurulayın. Eğer içi de ıslanmışsa iç kısmını da aynı şekilde saç kurutma makinesi yardımıyla kurulayın.

Bu işlemleri yaptıktan sonra yine de  telefonunuzu hemen çalıştırmayınız. Yaklaşık 20 saat boyunca telefonunuzu bekletmelisiniz ve ondan sonra çalıştırmalısınız. Bu her ihtimale karşı alınan önemli bir önlemdir. Çünkü telefonunuzu ne kadar kurularsanız kurulayın hala ıslak, nemli kalan bölgeleri olabilir ve bunlar gözle görülemeyebilir. Özellikle de telefonunuzun iç donanımlarına su bulaştıysa mutlaka ama mutlaka bir gün kadar beklenmeli, ondan sonra telefon açılmalıdır. O yüzden bizim size önerimiz kurulama işlemini yaptıktan sonra telefonunuzu kapatın ve bir gün kadar kendi halinde bırakın.

Etiketler: ,
Telefonlarda Kullanabileceğiniz En İyi Fit Yaşam Uygulamaları
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)