Tarayıcı Ana Sayfa Ayarı Değişmiyorsa Bunları Uygulayın

Fahri Gün 11 Eyl 2017 İnternet 639  0

İnternet tarayıcınızın ana sayfa ayarı bir türlü değişmiyorsa telefonunuza veya bilgisayarınıza zararlı bir yazılım bulaşmış olabilir.

Günümüzde internetten bulaşan zararlı yazılımların sayısı bir hayli fazla. Eğer internet tarayıcınızın varsayılan ana sayfa ayarını normal yoldan bir türlü değiştiremediyseniz bu konuda size önemli bazı önerilerimiz var. Anlatacaklarımızı dikkatle inceleyerek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.

Öncelikle zararlı yazılımı bulup bilgisayarımızdan silmemiz lazım. Neyseki tarayıcı varsayılan ayarlarını izinsiz değiştiren zararlı yazılımlar genellikle program ekle veya kaldır alanından bulunup kaldırılabiliyor. Zararlı yazılımları değiştirilme tarihlerini inceleyerek program ekle veya kaldır alanından kolaylıkla kaldırabilirsiniz. Ancak sistem geri yükleme daha kesin bir çözüm olacaktır. Sistem geri yüklemesi yaparak yani Windows işletim sisteminizi zararlı yazılım bulaşmadan önceki tarihe tam geri yükleyerek sorununuzu çözebilirsiniz. Eğer bu şekilde sorununuz çözülmediyse ve tarayıcı ayarlarınız hala bozuk vaziyetteyse o halde aşağıdaki yönteme geçelim;

Hangi tarayıcınızın ayarları bozulduysa onun kısayolunun üzerine gelip sağ tıklayın ve oradan özellikler alanına girin. Özellikler bölümüne girdiğinizde üst kısımda bulunan sekmelerden Kısayol sekmesini seçin. Karşınıza çıkan bölümde Hedef kutucuğunu bulup içerisini kontrol edin. Büyük bir olasılıkla kutucuğun içerisinde örneğin Chrome kullanıyorsanız Chrome.exe ve devamında garip kodlar yazacaktır. İşte siz bu kodları silip yalnızca Chrome.exe olarak bırakırsanız ve kaydedip çıkarsanız sorununuz büyük bir olasılıkla düzelecektir.  Eğer yine düzelmediyse tekrar tarayıcı ayarlarına girip varsayılan ekranı Google.com.tr yapın ve kaydedip tarayıcıyı yeniden başlatın. Tarayıcı ana sayfa ayarlarınız her değiştiğinde bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Dinamik IP ile Statik IP Arasındaki Farklar
Twitter’a Yeni Başlayanların Uygulayabileceği İpuçları
YouTube Çok Konuşulacak Bir Özellik Kazanacak
Facebook’ta Fotoğraf Yedekleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)