Android Cihazı Hızlandırma Yöntemleri

Fahri Gün 10 Eyl 2017 Oyun 563  0

Android cihazınızı hızlandırabilmek için aşağıdaki ipuçlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Tarayıcıdaki Yüklerden Kurtulalım

Eklentiler tarayıcılar için son derece güzel özelliklere sahip olabiliyorlar. Ancak sisteminizi zorladıkları da bilinen bir gerçek. Bu yüzden tarayıcınızdaki yüklerden kurtulmanızı öneririz. Tarayıcınızda eklentileri ne kadar azaltırsanız o kadar iyi. Böylelikle tarayıcınız ile gezinirken cihazınızın çok daha stabil çalışmasını sağlayacaksınız.

Animasyonları Kapatalım

Akıllı telefonlarda animasyonlar son derece güzel duruyor ancak telefonu ciddi ölçüde yavaşlatabildikleri de bilinen bir gerçek. Bu yüzden şimdi animasyonları kapatalım. Bunun için Ayarlar > Geltişirici Seçenekleri’ne girin. Ardından Çizim bölümüne erişerek animasyonları devre dışı bırakın. Bu şekilde telefonunuzu bir miktar hızlandırabilirsiniz. Ancak tabii görsellikten fedakarlık etmeniz gerekiyor.

Stabil Arayüz

Arayüzünüzün stabil olması için Android’in kendi arayüzü kimi zaman yeterli olmuyor ve kasmalar yaşanabiliyor. Bu noktada size önerebileceğimiz üç uygulama var. Bunlar; Apex Launcher, ADW Launcher ve Yandex.Shell uygulamaları…. Bunları kullanarak arayüzünüzün daha hızlı olup olmadığını test edin. Tabii hepsini bir anda indirmeyin. Tek tek indirip deneyin ve sonuçu gözlemleyin.

Widget Kalabalığı

Animasyonlu görüntülerin güzel gözüktüğü gibi widgetler de çok güzel gözüküyorlar ve pek çok işlevi yerine getiriyorlar. Ancak widgetler özellikle de bazıları telefonunuzun daha yavaş çalışmasına neden oluyorlar. Bu doğrultuda kasmaları önleyebilmek için widget kullanımını en aza indirin. Bu şarjınıza da katkı sağlayacaktır.

Sistem Temizliği

Sisteminizde ihtiyacınız olmayan dosyaları ve uygulamaları temizlemeniz telefonunuzu hızlandıracaktır. Bunun yanında telefonunuzu hızlandırmak için Ccleaner gibi ek uygulamalar kullanabilirsiniz. CCleaner, sisteminizde bulunan gereksiz dosyaları da temizlemeye yarıyor. Ancak biraz fazla şarj götürdüğünü de ifade etmeliyim.

 

Etiketler: ,
Untitled Goose Game İncelemesi
İşte Bu Hafta Çıkacak Olan Video Oyunları!
Monster Hunter World: Iceborne İncelemesi
FIFA 20 İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)