iPhone X Cihazda Hard Reset Yapma Yöntemi

Fahri Gün 03 Haz 2020 Mobil 383  0

Yeni yazımızda iPhone X marka bir akıllı telefonda hard reset işleminin nasıl yapılacağı konusuna değiniyoruz. İşte konuya ilişkin olarak bilmeniz gerekenler…

iPhone akıllı telefonlar günümüzde yaygın bir biçimde kullanılmakta. Özellikle iPhone X serisi tanıtıldığı dönemde büyük dikkat çekmeyi başarmıştı. Bu yazımızda iPhone X cihazında nasıl hard reset yapıldığını anlatıyoruz.

İşleme Başlayalım:

İlk olarak telefonunuzdaki ses açma tuşuna basıp bıraın. Sonrasında da ses kısma tuşunu basıp bırakınız. Daha sonra yanda bulunan güç tuşuna basılı tutunuz. İşlem esnasında cihazı kapatmaya yarayan kaydırma butonunu göz ardı edip işleme devam edin. Güç tuşunu bırakmamanız gerekmektedir çünkü asıl amaç telefonu kapatmak değil yeniden başlamaya zorlamaktır. 10 saniye kadar basılı tutmayı sürdürtükten sonra karşınıza Apple logosu gelecektir. Logo geldikten sonra basılı tutmayı bırakın. Ekran açılacak ve sizden ekran kilidini girmeniz istenecektir. Böylece işleminiz tamamlanacaktır.

Hard reset ne işe yarar ?

Anlattığımız bu hard reset uygulama işlemi, cihazın yavaş çalıştığı durumlarda, virüs nedeniyle bir sorun oluştuğunda veya donma durumlarında işe yarayabilir. Telefonunuzdaki pek çok sorunu hard reset yani yeniden başlatma fonksiyonu ile düzeltebilirsiniz. Hard reset, zorla yeniden başlatma anlamına gelmekte olup, özellikle telefonun kitlendiği durumlarda kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.
Etiketler:
Telefonu Aramalara Kapatma Yöntemi (Android)
Moto X30 Pro Telefonunun Tanıtılmadan Satışa Sunulması Bekleniyor
Hava Durumu Alanında En Başarılı Uygulamalar
Vivo V25e Teknik Özellikleri Belli Oldu

Yorum Yapmayı Unutmayın :)