HTC Telefon Satışları Hala İstenen Seviyede Değil!

Fahri Gün 09 Eyl 2018 Mobil 271  0

Akıllı telefon dünyasının önde gelen markalarından HTC, artık eski popülaritesinden oldukça uzak. HTC U12 Plus da kötü gidişatın önüne geçemedi. 

Günümüzün ünlü teknoloji şirketlerinden biri olan HTC, aynı zamanda akıllı telefon dünyasındaki ilk Android işletim sistemli akıllı telefonun da üreticisi. HTC, U12 Plus akıllı telefonu ile satış rakamlarını yukarıya çekmek istiyordu ancak ortaya çıkan son verilere göre bu pek mümkün olmadı. HTC U12 Plus, satış rakamlarını iyileştirmeyi başaramadı.

Ortaya çıkan finansal raporlara göre HTC, geçtiğimiz yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 58 oranında düşüş yaşadı. Ünlü şirket aynı zamanda 67.8 milyon dolar zarar etmiş oldu. Geçtiğimiz günlerde HTC Ceo’su tarafından bir açıklama yapılmış, açıklamada HTC’nin telefon alanında zarar ettiği doğrulanmıştı. HTC Ceo’su, ilerleyen süreçte akıllı telefon alanından çekilebileceklerini, bunun VR, AR teknolojileri ile bağlantılı olduğunu söyledi.  HTC U12 Plus modelinin istenen satış oranlarını yakalayamaması HTC için işleri iyice sarpa sarmış gibi gözüküyor. Bakalım ilerleyen süreçte neler olacak?

HTC U12 Plus özelliklerini hatırlayalım: 

6.0 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan HTC U12 Plus modeli, Super LCD 6 ekran teknolojisine sahip. 3500 mAh pil bulunan model üst segment yonga setlerinden Snapdragon 845 içeriyor. Cihazda 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı yer alıyor. 16 MP + 12 MP çift kameraya sahip olan telefonun ön yüzünde de 8 Megapiksellik selfie kamerası bulunuyor.

Etiketler: ,
Realme 5S Akıllı Telefonu Piyasaya Sürüldü
Apple, RED Ürünlerini Elden Geçirdi
Huawei P Smart 2019 Hakkında Yeni Güncelleme Müjdesi!
Yeni Blackview A80 Pro, Çok Uygun Fiyatıyla Şaşırtıyor

Yorum Yapmayı Unutmayın :)