HTC Desire 816 Entegreli Kapak Nasıl Çıkartılır?

Fahri Gün 03 Eki 2017 Mobil 2.400  0

HTC Desire 816 akıllı telefonunun arka kısmında bulunan kapak bildiğiniz üzere çıkarılamıyor. Bu yüzden de batarya değişimi yapmak isteyen kullanıcılar zor durumda kalıyor. Bu içeriğimizde sizlere entegreli bir kapağı farklı bir yöntem ile nasıl çıkarabileceğinizi anlatacağız.

HTC Desire 816’nın arka kapağında maalesef sürgü bulunmuyor ve bir alet kullanmadan kapağı çıkarabilmek mümkün değil. Öncelikle ilk olarak cihazımızın arka kapağının bazı kısımlarını ısıtmamız gerekiyor. Bunun içinde tabii bir aletten yardım almamız gerekiyor. Cihazın kenar kısımlarını ısıttıktan sonra tırnaklarını çıkarmamız lazım. Ancak tırnaklarını çıkarmak için çok dikkatli olmalıyız. Aksi taktirde tırnaklarına zarar verebiliriz. Ürünün tırnaklarını da çıkardıktan sonra nihayet kapağı açabiliyoruz.

HTC Desire 816 Bataryası Nasıl Değiştirilir?

Kapağı açtıktan sonra bataryayı aniden çekmeyin. Çünkü batarya diğer telefonlardaki gibi değil. Ucunda bulunan  kabloya ve girişe zarar verebilirsiniz. Bu girişi nazikçe çıkarmanız ve yeni bataryayı da takarken yine bu girişe bağlantısını gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Bu konu ile ilgili YouTube’da bir video da buldum. Videoyu aşağıdan izleyerek HTC Desire 816 telefon modelinin kapağını nasıl çıkaracağınızı görebilirsiniz.

Etiketler:
Snapdragon 865 Çıkış Tarihi Sızdırıldı!
Mi 9 Lite Modeli Ülkemizde Satışta
En Fazla İndirilen Mobil Yazılımlar
Android Tarafında Tercih Edilebilecek Akıllı Telefonlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)