Galaxy S9 Plus Akıllı Telefonu Performans Sorunu İle Gündemde

Fahri Gün 30 Tem 2018 Mobil 432  0

Galaxy S9 Plus piyasadaki en pahalı ve en performanslı telefonlardan biri olarak dikkat çekiyor. Telefon için sunulan güncellemeler kapsamında daha performanslı bir hale gelmesi beklenen S9 Plus, son sunulan güncellemeyle tam aksine performans kaybı yaşadı.

Akıllı telefon dünyasının en önemli markalarından biri olarak gösterilen Samsung, Galaxy S9 Plus telefonunu piyasaya sürdükten sonra ilk etapta göze çarpan bir performans sorunu yoktu. Ancak yapılan güvenlik güncellemesinden sonra pek çok kullanıcı artık telefonlarının eskisi gibi performanslı bir şekilde çalışmadığını, cihazlarında performans sorunu bulunduğunu ifade ediyor.

Güncellemeler genellikle telefonlar için fayda sağlar. Daha stabil ve güvenli bir hale kavuşmalarına yardımcı olmaktadır ancak S9 Plus modelinde durum tam tersi olmuş. Galaxy S9 Plus güncellemesi cihazı daha iyi bir seviyeye getirmek yerine performansının zayıflamasına sebebiyet vermiş. İşte bu sebeple Samsung tarafından en kısa sürede sorunu düzeltecek yeni bir güncelleme yayınlanması bekleniyor.

Ön belleği temizlemek ve telefonu yeniden başlatmak sorunun çözülmesi adına bir nebze de olsa yarar sağlıyor. Yani bu iki işlemi uyguladığınızda telefonun performansı az da olsa yükseliyor. Ancak kesin bir çözüm için yeni bir yazılım güncellemesi sunulması gerekiyor.

S9 Plus için şu an yeni bir güvenlik güncellemesinin hazırlandığı ve hatta bazı ülkelerde kullanıma sunulduğunu da belirtelim. Bu yüzden yakın zamanda Türkiye’deki Galaxy S9 Plus modellerine de güncelleme gelecek. Güncellemeleri en kısa sürede gerçekleştirip cihazınızı eski haline kavuşturabilirsiniz. Güncellemeyi zaman zaman Ayarlar ekranından manuel olarak kontrol etmenizi de tavsiye ederiz.

Realme V15 5G Modeli İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A52 İncelemesi
Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı
Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)