NBA Live 19’la Birlikte Kadın Karakter Oluşturma Özelliği Geliyor

Fahri Gün 29 Tem 2018 Oyun 439  0

Oyun dünyasında hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. NBA Live 19 oyununda kadın basketbolcular oluşturup mücadelelere katılabileceğiz.

EA Sports tarafından yapılan çalışmalar kapsamında uzun yıllardar NBA Live serisine şahitlik ediyoruz. Basketbol müsabakalarının oyun versiyonunu bizlere sunan bu seri, bugüne kadar sahip olduğu niteliklerle büyük beğeni kazanmayı başarmıştı. Her ne kadar basketbol ve futbol daha çok erkeklerin ilgi duyduğu spor dalları olsada ilgi duyan kadın sayısının da azımsanamayacak kadar çok olduğunu belirtmek gerekiyor. İşte bunun bilincinde olan EA Games, oyuncular için yeni bir sürpriz hazırladı.

NBA Live 19 oyununda yalnızca erkek basketbolcular değil kadın basketbolcular da olacak ve artık ana karakterimizi kadın olarak oluşturabileceğiz. Yüzlerce farklı saç stili, bileklikler, dövmeler seçip tamamen kendimize özel bir kadın karakter oluşturabileceğimiz bu ekranlarda, boy ve kilo seçimlerini de dilediğimiz gibi ayarlayabilecek, böylece en iyi kadın basketbol starımızı oluşturabileceğiz.

EA tarafından yapılan bu hamlenin bir benzeri daha önce sevilen futbol oyunu serisi FIFA ile karşımıza çıkmıştı. FIFA 16 oyunundan itibaren EA, oyuna kadın futbolcular da dahil etmişti. EA tarafından son zamanlarda kadın oyuncuların da önemseniyor olması oldukça güzel.

NBA Live 19, Eylül ayı içerisinde piyasaya sürülecek. Oyun ile ilgili çalışmalar yapan EA, bu yıl 2K Games’i geride bırakmak istiyor. Bunun için NBA Live 19’un NBA 2K19’dan daha iyi bir oyun olması gerekiyor ve bu kuşkusuz son derece zor. Bakalım ilerleyen süreçte basketbol video oyunu dünyasında neler yaşanacak?

Etiketler: , ,
Alanında En Popüler Oyun Olan ETS 2 İndirime Girdi
Play Store Platformunda Ülke Değiştirme Yöntemi
Pawn of the Dead İncelemesi
Little Nightmares 2 İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)