Everest SMX-R4 Makrolu Mouse İncelememiz

Fahri Gün 15 Kas 2017 Bilgisayar 743  0

Everest’in Rampage serisine ait makrolu mouse modellerinden Everest SMX-R4’ü detaylı bir şekilde masaya yatırıyoruz.

Mouse tasarım itibariyle robotik bir görünüşe sahip. Everest, genellikle Rampage serisini oyuncular için sunuyor ve tasarımsal açıdan göze hitap eden renkli ürünler sunmaya çalışıyor. SMX-R4’te de yine tercihleri bu yönde olmuş.

Ürünün ele oturuşu iyi. Rahat bir kullanım vaadediyor ve fazla terletmiyor. Eli büyük olan erkekler için ideal olduğunu belirteyim. Fakat bayanlar ve çocuklar için ele tam oturmayacağını söyleyebilirim. Biraz da ağır bir fare.  Üzerinde bulunan ağırlıklar değişiyor fakat ağırlıkları değiştirmek biraz zor. Tekerlek kalitesi orta seviyede.

Makro model ve böylelikle oyuncuların işlerine daha çok yarıyor .Üzerinde bulunan düğmelerden farenin hızını ayarlayabiliyorsunuz. Aynı şekilde hassasiyet oranlarını düzenleyebiliyorsunuz.

Farenin üzerinde LED ışıklandırma var. Rampage logosu LED ışıklandırmaya sahip ve onu istediğiniz şekilde ayarlayabiliyorsunuz. Aşağıdaki resimden LED ışıklarının nerede olduğunu ve hangi renklerde yandığını görebilirsiniz.

Ürünün bazı kısımlarında yumuşak kaplamalar kullanılmış ve bu iyi düşünülmüş. Hem terlemeye karşı bir önlem hem de parmağınızı rahatsız hissettirmiyor.

Ürün kablolu. Açıkçası bunu bir eksi olarak değerlendirmiyorum. Çünkü kablosuz donanımlarda bazen kopmalar olabiliyor ve sağlık açısından da sürekli kablosuz bir cihazı baş ucunuzda tutmak biraz zararlı. Ürünün kablolu yapısının oldukça kaliteli olduğunu belirteyim. Yani kablo kopması, çalışmama gibi durumları yaşatmaz.

Sonuç itibariyle Everest SMX-R4 fiyatına göre tercih edilebilecek bir model.

 

Ofis ve Okul İçin Kullanılabilecek Laptop Modelleri
Asus ZenBook 14 İncelemesi
Bilgisayarın iPhone’u Görmemesi Sorununu Çözme Yöntemi
Klasör Şifrelemek İçin Kullanabileceğiniz Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)