En Fazla İndirilen Mobil Yazılımlar

Fahri Gün 03 Eki 2019 Mobil 226  0

Hazırlamış olduğumuz yeni içeriğimizde en fazla indirilen mobil uygulamalara değiniyoruz. Sizce listede hangi uygulamalar var? Gelin birlikte bakalım.


Mobil cihazlar günümüzde bilgisayarlara nazaran çok daha yaygın bir hale gelmeye başladı. Artık insanlar internete girecekleri zaman bilgisayarlar yerine çoğunlukla akıllı telefonları tercih ediyor. Bu aslına bakarsanız tercihten çok kişilerin taşınabilir cihazlardan her an her ortamda internete ulaşabiliyor olmasıyla alakalı. Peki günümüzde en fazla indirilen mobil uygulamalar hangileridir? Yeni yazımızda detaylarıyla ele alıyoruz.


WhatsApp


Kuşkusuz ki WhatsApp kategorisinde en ünlü, en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması ve indirme sayısı bakımından da dünyanın en fazla indirilen mobil uygulamalarından biri olduğunu söylemek mümkün. WhatsApp üzerinde kişi listenizde yer alan kişilerle kolayca mesajlaşabiliyorsunuz.


YouTube


Video paylaşım platformları arasında son derece önemli bir yere sahip olan YouTube, video izlemek isteyenlerin uğrak noktası olarak dikkat çekiyor. Hem web arayüzü hem de mobil uygulaması son derece ilgi gören YouTube, dünyanın en çok indirilen mobil uygulamaları arasında yer almakta.


Facebook


Kuşkusuz ki Facebook sosyal medya platformları arasında en köklü, en popüler mecralardan biri. Mobil uygulaması da bir hayli poplüer olan Facebook, tüm zamanların en fazla indirilen mobil yazılımlarından biri. Facebook’un aynı zamanda Facebook Messenger isminde bir ek uygulaması da bulunuyor. Facebook Messenger mesajlaşmaya da odaklanan bir uygulama olup Facebook listenizde yer alan kişilerle mesajlaşabilmenizi sağlıyor.


Google Maps


Aslında bu uygulama pek çok telefonda zaten varsayılan olarak yer alıyor. Bir harita paylaşım uygulaması olan Google Maps, özellikle nerede olduğunu tam anlamıyla bilmediğiniz ancak gitmek istediğiniz veyahut gitmeniz gereken bir konumu kolayca bulabilmenizi sağlıyor. Ancak bunun için sizin konumunuza da gereksinim duyabildiğini, dolayısıyla konumunuzun Google tarafından takip edilebileceğini belirtelim.


Instagram


Medya paylaşımları hususunda son derece popüler bir uygulama olan Instagram, özellikle fotoğraf paylaşımlarıyla biliniyor. Son zamanlarda mesajlaşma alanında da aktif hale gelen Instagram, böylece kullanıcıların daha fazla uğrak noktası haline geldi. Hali hazırda gelmiş geçmiş en fazla indirilen mobil uygulamalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.


Wechat


Çin menşeine sahip bir uygulama olan Wechat, aslına bakarsanız bu listede yer almasını yine yüksek Çin nüfusuna borçlu. Çünkü Çin oldukça kalabalık bir ülke ve Wechat uygulaması ülkede son derece yaygın. Elbette diğer ülkelerde de aktif olarak kullanılan bir uygulama olduğunu söylemek mümkün.


Skype


Microsoft tarafından geliştirilen Skype yazılımı da bir mesajlaşma uygulaması olup eskilerin efsanesi Windows Live Messenger’ın uzantısı olarak günümüzde yoluna devam ediyor. Elbette o zamandan bu yana pek çok şey değişti ve artık mesajlaşma uygulamaları mobil tarafta daha yaygın. Skype uygulaması da son derece popüler bir hale geldi ve akıllı telefonlarda yaygın bir biçimde kullanılmakta.


Snapchat


Listemizde yer vereceğimiz bir diğer yazılım Snapchat olup, özellikle genç kitle tarafından yaygın olarak kullanılan bir sosyal medya uygulamasıdır. Gelmiş geçmiş en fazla indirilen mobil uygulamalar arasında yer almaktadır.
Etiketler: ,
Teknoloji Detoksu Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Vivo V21 5G Neon Spark Rengi Çıktı
Realme GT Neo 2 Satış Başarısıyla Dikkat Çekiyor
Oppo Reno 6 ve Reno 6 Pro Karşılaştırma

Yorum Yapmayı Unutmayın :)