Dünyanın En İnce Çerçeveli Telefonları Listesi

Fahri Gün 17 Tem 2018 Mobil 523  0

Akıllı telefon dünyasında büyük bir hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Sürekli yeni telefonlar piyasaya sürülüyor ve rekabet daha çok kızışıyor. Teknoloji geliştikçe telefonların çerçeveleri de ufalıyor.

Hazırladığımız  yeni içeriğimizde 2018 yılının en ince çerçeveli akıllı telefonlarının listesini sizler için yayınlıyoruz. İşte 2018 yılındaki en ince telefonlar:

LG V30

LG, üst segment için hazırladığı V30 ile ayrıca ilgi çekmeyi başarmıştı. 6 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan telefon devasa ekranın yanında 2880x1440p çözünürlük sunuyordu. Cihazın en dikkat çeken özelliklerinden biri de ekran çerçevesinin epey ince olmasıydı. Öyle ki ürün yüzde 81.2 ekran kasa oranına sahipti ve böylece en ince telefonlar arasına girmişti.

NOTE 8

Samsung Note serisinde kuşkusuz çok büyük aksilikler yaşadı ve hatta bazı kaynaklar Samsung’un artık yeni bir Note telefon üretmeyeceğini, Note serisini sona erdireceğini iddia ediyordu ancak öyle olmadı. Samsung yoluna dolu dizgin devam etti ve Note serisine Note 8 akıllı telefonunu da dahil etti. Note 8, özellikle çok yüksek ekran kasa oranı ile kendisine hayran bıraktırdı. 6.3 inç büyüklüğündeki telefonda tam yüzde 83.2 ekran kasa oranı bulunmaktaydı.

Xiaomi Mi Mix 2

Kuşkusuz akıllı telefon dünyasının son zamanlarda en çok dikkat çeken markalarından biri Xiaomi oldu. Mi Mix 2 ürünüyle ön plana çıkan Xiaomi, söz konusu cihazı oldukça zarif bir tasarımla sundu. İnce çerçevelere sahip olan telefonun ekran kasa oranı yüzde 80.8 idi. 5.99 inç büyüklüğnüdeki telefon, 2160x1080p ekran çözünürlüğü sunmaktaydı.

iPhone X

Apple, iPhone X telefonunu ilk açıkladığında telefon büyük bir heyecanla beklenmeye başlandı ve bir süre sonra iPhone X resmen raflardaki yerini aldı. Yoğun bir ilgi gösterilen telefon, ince ve zarif tasarımıyla da ön plana çıkmaktaydı. 2436x1125p ekran çözünürlüklü 5.8 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan iPhone X, yüzde 82.9 ekran kasa oranı içeriyor.

Galaxy S8+

Samsung’un bir diğer göz bebeği olan S serisinden Samsung Galaxy S8+, 2960x1440p gibi oldukça yüksek bir çözünürlük sunmasının yanı sıra ekran kasa oranıyla da en çok konuşulan modellerden biri oldu. Tam yüzde 84 ekran kasa oranı sunan ve böylece son derece ince bir çerçeveye sahip olan model, 6.2 inç büyüklüğündeki devasa ekranıyla da adeta bir tableti andırıyordu.

Essential Phone

Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Essential Phone, 5.71 inç büyüklüğünde ekrana sahipti. Ürün özellikle çok yüksek ekran kasa oranıyla dikkat çekmişti. Essential Phone ekran kasa oranı yüzde 84.9’du ve böylece telefon ulaşılması zor bir başarıya imza attı.

Galaxy S9 Plus

S9 ile ilgili tanıtılmadan önce yüzde 90 ekran kasa oranı olacağı yönünde pek çok iddia ortaya çıkmıştı ancak bu iddialar doğru çıkmadı. Galaxy S9 Plus, ekran kasa oranı ile S8+’nın biraz altında kalmıştı. Cihaz yüzde 83.68 ekran kasa oranıyla selefinin biraz gerisinde kalarak dikkat çekmişti. Yine de bu oran genel olarak baktığımızda çok yüksek bir oran olduğundan listede olmayı kesinlikle hak ediyor.

Realme V15 5G Modeli İçin Yeni Yazılım Güncellemesi Çıktı
Galaxy A52 İncelemesi
Huawei P30 Pro Güncelleme Aldı
Telefonun Kamerasının Farklı Yeteneklerini de Sergileyen 5 Üretken Yazılım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)