Blogunuzda Kullanabileceğiniz Etkili Yazı Tipleri

Fahri Gün 16 Nis 2019 Webmaster 534  0

Blog sitenizi diğer bloglardan daha farklı bir hale getirmek istiyorsanız bu içeriğimizden yararlanabilirsiniz. Yazımızda blogunuzda kullanabileceğiniz bazı etkili yazı tiplerinden bahsedeceğiz. 

Yeni yazı tipini oluştururken kullanışlılığını, mevcut temanız ile uyumunu göz önüne almanızı tavsiye ederiz. Kullanışlı olmayan yazı tiplerinden ise uzak durun.

İşte karşınızda kullanıcı odaklı yazı tipleri:

Georgia 

Matthew Carter tarafından 1993 yılında tasarlanan bu yazı tipi, özellikle dönemin düşük çözünürlüklü cihazları göz önüne alınarak hazırlandı. Sade, dikkatin dağılmasını önleyen akıcı bir yapısı vardır. 

Open Sans

Bu yazı tipi oldukça popüler yazı tiplerinden biri olup bloglarda sıklıkla kullanılmaktadır. Türkçe karakterleri desteklemesi ise oldukça avantajlıdır. Yazı tipi Steve Matteson tarafından oluşturulmuş olup mobil cihazlarla da tamamen uyumlu bir yazı tipidir.

Crimson Text

Bu yazı tipini tasarlayan isim Jan Tschichold oolup Tschichold bu yazıyı ortaya çıkarırken Jonathan Hoefler ve Robert Slimbach’ten esinlendi.  Crimson Text geleneksel ve güçlü bir yazı tipi olup pek çok blogda kullanılmaktadır. Özellikle de kişisel blog sitelerinde kullanmak için oldukça elverişlidir.
Web Hosting Planları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Banner Reklamların Gelişimi
En Fazla Kullanılan HTML Kodları
HTTPS (SSL) Bir Sitenin Tamamen Güvenli Olduğu Anlamına Gelmez

Yorum Yapmayı Unutmayın :)