Gris İnceleme

Fahri Gün 17 Nis 2019 Oyun 442  0


Gris oyuncular için farklı bir yolculuğun kapılarını aralıyor. Gerek görsel yanı gerekse müzikleri ile oyuncuya farklı bir atmosfer sunuyor.


Video oyunları günümüzde birbirlerinden çok fazla ayrılıyor. Pek çok türde farklı yapıda çok sayıda oyun bulabiliyorsunuz. Bazı oyunlar vardır ki adeta tadımlıktır. Gris de buna gösterilebilecek güzel örneklerden.

Gris, oldukça iyi hazırlanmış ancak kısa süren bir yapım. Sade ve basit bir oynanışa sahip olması, fazla zor olmaması oyuncular için tadımlık, keyifli bir deneyim sunuyor.

Gris hızlıca başlıyor ve ilk etapta neler olup bittiğinin pek farkında olmuyorsunuz. Oyunun atmosferi ise size bunu bir eksiklik olarak hissettirmiyor.Bulmacalarla dolu bir macera


Oyun platform öğelerini küçük bulmaca öğeleri ile birleştirmekte ve bunu görsel uyum ile sunmakta. Pek çok bulmaca karşınıza çıkıyor ve genellikle bu bulmacalar çok zorlayıcı olmuyor. Oyunda sürekli aynı mekanlar da karşınıza çıkmamakta fakat katmanlı bir şekilde oluşan bölgelerle de karşılaşmaktasınız.


Güçlü animasyonlar


Genel itibariyle masalsı bir atmosfer sunan  Gris, çizimleri, animasyonları ile bunu size hissettiriyor. Kamera kullanımı hususunda da başarılı olan oyun etkili geçişleriyle de bunu destekliyor.

Eksiklikleri neler?


Oyunun eksikliklerinden biri biraz fazla kısa olması ve neredeyse hiç zorlayıcı bir yapıya sahip olmaması. Bu da oyununun tadımlık bir eğlenceden öteye gidememesine neden oluyor.

Başarılı bir oyun


Gris yolculuk hissiyatını iyi bir şekilde yansıtıyor ve farklı görsel yapısıyla oyuncuyu etkilemeyi başarıyor.

Gris oyunu hem konsol hem PC tarafında kendisini gösterdi ve uygun fiyatlardan alınabiliyor. Özellikle bu tarz yapımları sevenler için değerlendirilmesi gereken bir yapım.

Etiketler:
Mafia Trilogy Fiyatı Yarı Yarıya İndi
Dead Cells, Hafta Sonuna Özel İndirim Aldı
FIFA 22 Yılbaşına Özel İndirim Aldı
Steam’de Büyük Kış İndirimi Başladı!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)