Instagram’da Kullanıcıların Karşılaştığı 5 Rahatsızlık Veren Durum

Fahri Gün 15 Nis 2019 İnternet 299  0

Fotoğraf paylaşım sosyal medya platformları arasında oldukça popüler bir yere sahip olan Instagram’da kullanıcıların karşılaştığı bazı rahatsız edicidurumları mercek altına aldık.

Gönderiler indirilemiyor

Instagram varsayılan ayarlarında platform üzerinde paylaşılan fotoğraf ve videoları indirmek mümkün olmuyor. Kullanıcılar Instagram üzerinden bir şey indirmek istediklerinde üçüncü parti uygulamalar kullanmak durumunda kalıyor.

Başkalarının gönderisini kendi ana sayfanızda paylaşamıyorsunuz

Instagram üzerinde pek çok kullanıcı için rahatsızlığa neden olan şeylerden biri başkasının gönderisinin paylaşılamaması. Bu pek çok platformda mevcutken Instagram’da mevcut değil. Kullanıcılar bunu yapmak istediklerinde genellikle üçüncü parti uygulamaya başvuruyor.

Fotoğraf ağının ötesine geçmesi

Instagram ilk çıktığı zaman esasen yalnızca fotoğraf paylaşımlarına odaklanmaktaydı. Ancak zamanla fotoğraf paylaşım ağı olmanın ötesine giderek daha kapsamlı bir sosyal medya adresine dönüştü. Çok daha fazla özelliği bulunmaya başladı. Mesela direkt mesaj bunlar arasında en fazla dikkat çeken özellik olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu özellikler pek çok kullanıcının da hoşuna gitmedi. Özellikle de Instagram’ın eski zamanlarını daha çok seven bir kısım kullanıcı kitlesinin…

Web sürümü çok kısıtlı

Instagram mobil uygulamasını kullanmak istemeyip tarayıcı üzerinden faydalanmak isteyen kullanıcılar bunu gerçekleştiremiyor. Çünkü Instagram’ın web sürümü son derece kısıtlı. Gönderileri bilgisayarınız üzerinden yüklemenize dahi imkan tanınmıyor.

Kotayı sömürüyor

Instagram uygulaması internet kullanımı konusunda acımasız davranabiliyor. Özellikle de kota varsa bu ciddi bir sorun anlamına gelmekte. Kota endişesi olan kullanıcılara Instagram Lite sürümünü önermekteyiz. Elbette platformun pek çok iyi yanı da bulunuyor. Bunlara da bir başka içeriğimizde değinmeye çalışacağız.
Instagram SFS Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Instagram Forstalk Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Facebook’un sahibi olan Mark Zuckerberg hakkında bilinmesi gerekenler
Instagram Üzerinden Ürün Satmak İsteyenlere Tavsiyeler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)