Blog İçin Süreklilik Arz Edecek Bir Sistem Oluşturmanın Yolları

Fahri Gün 14 Tem 2019 Webmaster 509  0

Blog sitenizin daha iddialı bir hale gelmesini istiyorsanız kullanabileceğiniz bazı yöntemler var. Yeni içeriğimizde blogunuz için süreklilik arz edecek bir sistem inşa etmenin püf noktalarına değiniyoruz.


Blogunuz için sürekli olarak içerik ortaya koyabilmek aslına bakarsanız kolaydır ancak önemli olan bunu nasıl yaptığınızdır. Siteniz için düzenli içerik girmeniz gerektiği doğrudur ancak eğer bu içerikler kopyala yapıştır halde ise bir işe yaramaz. Özgün ve özenle hazırlanmış yazılar sizi ileriye taşıyacaktır.

Zaman ayırın


Bir blog adresinin yükselebilmesi için yalnızca özgün ve kaliteli içerikler yeterli değildir. Aynı zamanda reklam faaliyetlerinin yürütülmesi gerekir. Bu reklam bizzat arama motorları ile yapılacak anlaşmalarla ortaya konabilir. Veyahut yalnızca bu iş üzerinden para kazanan webmasterlar ile iletişim kurabilirsiniz. Ancak tüm bunlara rağmen sizin de kendi emeğinizi katmanız, siteniz için günde en az yarım saatinizi harcamanız gerekir.

Güncel tutun


Blogunuza zaman ayıramadığınız zaman gelişmesi zorlaşacaktır. Eğer hazır script kullanıyorsanız güncellemelerini iyi takip edin ve güçlü bir tema kullanın. Bir takvim oluşturun ve arama motorlarının hızlı indekslediği saatleri belirleyerek içeriklerinizin o saatler aralığında girilmesini sağlayın.
Blogunuzda kitlelerin ilgisini çekebilecek kategoriler oluşturun. Bunun için sitenizin analiz raporlarından kullanıcıların en fazla hangi konularınızı okuduğunu gözlemleyin ve yeni içeriklerinizi bu doğrultuda ortaya koymaya çalışın.

Yazarlar edinin


Sitenize bir yazar tutmaktan veyahut gönüllü içerik yazarları aramaktan çekinmeyin. Gönüllü yazarlardan her gün içerik yazmalarını bekleyemezsiniz ancak dışarıdan bir yazar tutup üzerine siz de gün içerisinde bir iki yazı yazarsanız blogunuz çok daha kuvvetli bir hale gelecektir.

Ziyaretçinin ilgisini çekin


Son olarak ziyaretçileri sitenizde tutmanız gerektiğini ifade edelim. Eğer blogunuzu sürekli ziyaret edilen popüler bir platform haline getirmek istiyorsanız o halde kullanıcıların sitenizde vakit geçirmekten hoşlanmalarını sağlamanız gerekiyor. Bunu dizayn ve içerik bolluğuyla, ilgi çekici önerilen içerikler sunarak başarabilirsiniz. Sitenizi görsel olarak güçlendirip ilgi çekici videolar ile de süslendirdiğinizde bunun meyvelerini alacaksınız.
Etiketler:
WordPress’e Katkıda Bulunmanın Yöntemleri
Blogdan Para Kazanabilmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Etkili Bir Alan Adı Oluşturmak İçin İpuçları
İyi Bir Blog Yazarı Olabilmenin Şartları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)