Avast Karantinadaki Dosyayı Geri Yükleme Yöntemi

Fahri Gün 19 Eki 2017 Bilgisayar 4.345  0

Avast programında karantinadaki dosyaları nasıl geri yükleyebileceğinizi detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Avast bildiğiniz gibi günümüzün en popüler antivirüs yazılımlarındandır. Yapmış olduğu taramalarda veya internette dolaşırken herhangi bir  virüse rastlarsa ilk olarak virüsü karantinaya taşır. Avast’ın karantina bölgesinin ismi yeni sürümde farklıdır. Yeni sürümde karantinanın yerini virüs odası almıştır. Virüs odası yine aynı işlemleri görmektedir. Virüs odasından bulduğunuz virüsleri silebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Karantinaya Alınmış Dosyayı Geri Yüklemek

  • Bunun için ilk olarak Avast’ın Virüs Odası alanına girmeniz gerekiyor. Avast yazılımınızı çalıştırın ve sol tarafta bulunan menüden Koruma alanına girin.
  • Koruma yazısına tıkladıktan sonra yeni seçenekler açılacaktır. Seçenekler arasından Virüs Odası yazısına tıklayın.
  • Virüs odasında daha önce tespit edilmiş virüsler bulunur. Virüslerin çeşidi ve bulaşma tarihi, hangi dosyaya bulaştığı liste halinde size sunulur ve bu virüsler kilit altında tutulmaktadır. Eğer virüs bulunmuş dosyayı virüs odasından çıkarmak istiyorsanız alttaki Sil yazan yeşil butonun sağ tarafındaki aşağıya dönük ok işaretine tıklayın.
  • Tabii o işarete tıklayabilmeniz için ilk  olarak geri yüklemek istediğiniz dosyayı seçmeniz gerekir. Dosyayı tikli alandan seçip Sil butonunun sağındaki aşağıya dönük tik işaretine tıkladıktan sonra Yerine Koy yazısına tıklayınız.
  • Ardından dosya geri yüklenirse karşınıza Dosyanın Geri Yüklenmesi Mutluluk Verici şeklinde yükleme işleminin tamamlandığını belirten bir bildiri çıkacaktır. İşlemimiz bu kadar.
Etiketler:
Türkiye’de Yazılımcılar İşe Girerken Bunlara Dikkat Ediyor
RedmiBook 15 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Belirlendi
Termal Macun Sürerken Yapılan Hatalar
Bilgisayarlardaki Intel Çıkartmasına Dair Bilmeniz Gerekenler

“Avast Karantinadaki Dosyayı Geri Yükleme Yöntemi” üzerine 1 yorum

  1. Eren dedi ki:

    benim silin yanındaki tuşa basıyorum ve hiç bir şey olmuyor acaba bana yardım edebilir misiniz ?

Yorum Yapmayı Unutmayın :)