Audacity’de İçeriye Ses Aktarma Yöntemi

Fahri Gün 15 Eki 2017 Bilgisayar 454  0

Popüler bilgisayar ses programlarından Audacity’de içeriye ses aktarmayı detaylı bir biçimde açıklıyoruz.

İlk olarak Audacity uygulamasının ne olduğunu ve tam olarak ne işe yaradığını anlatalım;

Audacity, Türkçe versiyonu da bulunan bir ses kayıt programıdır. Sadece sesi kaydetmekle kalmaz, içerdiği pek çok fonksiyon sayesinde seste oynamalar yapmanıza, müzik aktarmanıza, ses desibel oranlarını ayarlamanıza ve daha pek çok şeye yarar.

Audacity Programına Ses Aktarma

Programın en sevdiğim özelliklerinden biri de içeriye ses aktarabilmeniz. Mesela elinizde karaokelik çok güzel bir melodi var diyelim. Bunu Audocity’e en ufak bir kalite kaybı olmadan yükleyebiliyorsunuz. Bu sayede kayıtlar sırasında sıkıntı yaşamıyorsunuz.

Programın Türkçe versiyonu da var bu yüzden Türkçe indirmenizi öneririm ben de anlatımımı Türkçe sürüme göre yapacağım;

Ses aktarma işlemini yapmak için ilk olarak Audocity programını çalıştıralım. Sol üst köşede bulunan Dosya yazısının üzerine tıklayalım.

Dosya yazısına tıkladığınızda karşınıza pek çok seçenek gelecek. Seçenekler arasından Al daha sonra da Ses yazısına tıklayın. (Eğer tam sürüm kullanmıyorsanız bu işlemi yapamazsınız)

Ardından konum seçmeniz için dosya yöneticisi açılacaktır. Yüklemek istediğiniz ses dosyasına çift tıkladığınızda dosya Audocity programınıza yazılacaktır. Kayıt butonuna bastığınızda da yeni bir kanal açılacaktır ve bu şekilde temiz bir kayıt gerçekleştirmeniz mümkün olacaktır.

Tabii kayıt yaparken kulaklık kullanmanız da çok önemli. Aksi taktirde sizin sesiniz ile müziğin sesi karışacak ve beat sesi ile beraber büyük bir gürültü olacaktır.

Aktarmış olduğunuz sesin sol tarafında bulunan ses ayarlarını kullanarak sesi kısıltıp yükseltebilir, böylelikle kayıtlarınızda daha iyi performans alabilirsiniz.

Bu arada şunu da ifade edelim; Sadece müzik dosyalarını çalıştırmaktadır. Videoları, filmlerden kesitleri bu şekilde aktaramazsınız.

Etiketler:
Dünyanın En Hafif Oyuncu Faresi: Model O
Bilgisayar Kullanıcıları Açısından Sağlığı Koruyabilmek İçin İpuçları
Windows’ta Hızlı Başlatmayı Aktif Hale Getirme Yöntemi
Windows 10’da Tarifeli Bağlantı Kullanımı Detaylı Anlatım

Yorum Yapmayı Unutmayın :)