ASUS Zenfone 5 Türkiye’de Bir Kez Daha Satışa Çıktı

Fahri Gün 03 Haz 2018 Mobil 308  0

ASUS’un Türkiye’de çok sevilen Zenfone 5 akıllı telefonu hakkında yeni gelişmeler  yaşanıyor. Ürün tekrar Türkiye’de satılmaya başladı.

ASUS, Zenfone serisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda ülkemizde de satışa sunulan Zenfone 5 çok sevildi ve stokları kısa sürede eridi. Ardından cihazın satışı kaldırıldı ve ASUS resmi internet sitesi üzerinde ön sipariş olarak listelenmişti. Cihazın ne zaman tekrar tam olarak satılacağı da belli değildi.

Bugün yaşanan gelişmeler, ASUS Zenfone 5’in bir kez daha pazarda kendisine yer bulmaya başladığını gösteriyor. Türkiye’de pek çok perakende satış noktasında tekrar Zenfone 5 stokları oluştu. Ancak bu kez kullanıcıları üzecek bir hadise yaşandı. ASUS, telefonun fiyatını eskisine göre daha çok arttırdı. Elbette bunun altında yatan sebep Doların başını alıp gitmesi olabilir. Netice itibariyle ASUS yerli bir marka değil ve ülkemize yurt dışından giriş yapıyor. Bu da telefonun Türkiye pazarına bu kez daha yüksek bir rakamdan gelmesindeki temel noktalardan biri.

Cihaz genel olarak orta seviye özellikleriyle dikkat çekmişti. Hatta 4 GB RAM gibi üst segmente ait bazı donanımsal özelliklere de sahipti. Bu da ASUS’un Türkiye pazarındaki elini güçlendiren bir durum oldu. Netice itibariyle ASUS Zenfone 5, orta segmentin en iddialı modellerinden biri olarak Türkiye pazarında tekrar yer almaya başladı.

Nokia, Android Güncellemelerine Hız Kazandırdı
Realme 5S Akıllı Telefonu Piyasaya Sürüldü
Apple, RED Ürünlerini Elden Geçirdi
Huawei P Smart 2019 Hakkında Yeni Güncelleme Müjdesi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)