Agony Mekanikleri ve Hikayesiyle İsteneni Veremedi

Fahri Gün 03 Haz 2018 Oyun 279  0

Piyasaya sürülen yeni korku oyunlarından Agony, istediği başarıları sergileyememişe benziyor. Oyunun geliştiricisi mekanik ve hikaye konusunda eleştiriliyor. 

Agony ilk duyurulduğu zaman çok fazla dikkat çekmişti. Çünkü cehennemde geçen bir oyundan bahsediliyordu. Oyunda günahları nedeniyle ızdırap çekmesi gereken bir karakteri yönetiyorduk. Cehennemin içerisinde diriliyor ve etrafta ızdırap çeken ruhlara şahit oluyorduk. Atmosfer anlamında kesinlikle çok üst düzey olan Agony, genel olarak incelemelerde ilginç bir şekilde düşük puanlar aldı.

Ortaya çıkan bilgilere göre Agony, IGN platformunda 40, Game Informer’da 35, GameSpot’ta 30, 3DJuegos’ta 50, Hooked Gamers’ta ize 65 puan aldı. Genel olarak ortalama  ve altında puanlar alan oyunun sevilmemesinin altında yatan temel sebep ise mekanikleri ve hikayesinin yeterince sağlam olmaması olarak nitelendiriliyor. Elbette bu Agony’nin kullanıcıya vadettiği gerilimi ve korkuyu yaşatmadığı anlamına gelmiyor.  Oyunun grafiksel açıdan ise bir sıkıntısının olmadığını, zaten Unreal Engine 4 ile geliştirildiğini belirtelim. Hangi yaştan olursanız olun oynadığınızda gerçekten de etkilenebileceğiniz ender oyunlardan biri. Bazı önemli eksiklikleri olmasaydı bir baş yapıt olabilirdi.

Yapılan incelemelerden sonra oyunun satış rakamlarının da beklenenin altında olacağını düşünüyoruz. Bu da kuşkusuz geliştiricinin elini zayıflatacaktır.

Etiketler:
Sniper Ghost Warrior 3’e Dair Büyük Bir Kampanya Başladı
The Crew 2 Büyük Bir İndirim Aldı
Chernobylite İncelemesi
Luigi’s Mansion 3 Detaylı İncelemesi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)