Facebook, Trending Bölümünü Sonlandırmaya Karar Verdi

Fahri Gün 02 Haz 2018 İnternet 305  0

Ünlü sosyal medya platformlarından Facebook, Trending kısmını sonlandırıyor. Peki bunun arkasında yatan sebep ne? İşte habere ilişkin ayrıntılar…

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan Facebook’ta bir süredir Trending özelliği bulunuyor. Bu özellik haber kaynağının sağ üst köşesinde karşımıza çıkmakta olup ilgiyle karşılanan trend gelişmeleri ifade ediyor.

Sağ üst köşede yer alan Trending kutucukları aslında bugüne kadar sadece beş ülkede kullanıma sunuldu. Orada paylaşılan başlıklara da 1000 kişiden sadece 15’i göz atıyor. İşte Trending kutucuğunun tamamen kaldırılmasının altında yatan sebep de bu. Açıklanana göre Trending kutucuğu kullanıcıların pek ilgisini çekmiyor ve çekse bile tıklamıyorlar. Yapılan bir analize göre Trending kutucuğundaki linklere tıklayanlar 1000 kişiden sadece 15 kişi. Bu durumda Trending özelliğinin boşuna yer kaplamasını istemeyen Facebook ekibi, özelliği tekrar kullanılmamak üzere kaldırmaya karar verdi.

Trending ile ilgili daha önce pek çok büyük iddia ortaya atılmıştı. İddialara göre Facebook Trending kutucuğunda hile yapmaktaydı. Bu da belkide Trending özelliğinin kullanıcılar tarafından ilgi gösterilmemesine neden olan önemli bir etkiydi. Facebook şimdi benzer bir özelliği daha sunmaya hazırlanıyor ve bu kez kullanıcı deneyimine daha fazla dikkat etmek zorunda.

Etiketler: ,
Gmail Varsayılan Erteleme Süresini Ayarlama Yöntemi
2019’da Instagram’dan En Fazla Para Kazanan Ünlüler
Google Chrome’da Bilgi Kutucuğunu Kapatma Yöntemi
Microsoft Office Şifreleme Niteliklerinin Tarihi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)