Android Ana Ekrana Otomatik Simge Eklemeyi Kaldırma Yöntemi

Fahri Gün 30 Kas 2017 Mobil 975  0

Android işletim sisteminde bir uygulamayı yüklediğinizde uygulamanın simgesi direkt olarak ana sayfaya gelir. Eğer bundan rahatsız oluyorsanız nasıl kaldıracağınızı içeriğimizi inceleyerek rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Ana ekranda oluşan simge kalabalığı sizi bir süre sonra rahatsız edecektir. Özellikle de sık sık uygulama yüklüyorsanız ana ekranınız kısa sürede dolar ve sürekli kısayolları tek tek silmekle uğraşırsınız. Fakat bunun daha pratik bir yöntemi var:

İlk olarak Google Play Store’u açın çünkü uygulamaların ana ekrana gelmesinin sebebi Google Play Store’un varsayılan ayarıdır ve uygulamaları Play Store’dan yüklüyor olmanızdır.

Play Store’a girdikten sonra arama kutucuğunun yanındaki üst üste üç yatay çizgi simgesinin üzerine bir kez dokunun. Açılan yan menüden Ayarlar’a dokunun.

Ayarlar’da ise Ana Ekrana Simge Ekle yazısı göreceksiniz. Bu seçeneğin yanında tik vardır. O tiki kaldırdığınızda artık Google Play Store’dan bir uygulama yüklediğinizde o uygulamanın simgesi ana ekranınıza düşmez.

Etiketler:
Apple iPhone 5s ve 6 İçin Güncelleme Yayınladı
Ekim Ayının En Güçlü Telefonu
SAR Değeri Yüksek Olan Oppo Telefonlar
IOS 14 Beta’dan IOS 13’e Dönüş Yapma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)