Instagram’da Bir Kez Daha Değişim Rüzgarları Esiyor

Fahri Gün 30 Kas 2017 Teknoloji 794  0

Instagram uygulaması ile ilgili önemli pek çok nitelik test aşamasına alındı. Böylelikle uygulama çok daha işlevsel ve pratik bir hale gelecek.

Instagram, özellikle gençlerin çok ilgi gösterdiği bir sosyal medya uygulaması olarak dikkat çekiyor. Fotoğraf paylaşımları üzerine kurulu bu sistem, günümüzde akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler de kullanılıyor. Özellikle akıllı telefon için özel uygulaması ile beğeni kazanıyor ve bu uygulamaya sık sık yeni güncellemeler ekleniyor.

Edindiğimiz bilgilere göre Instagram ekibi şu an uygulamaya yeni özellikler ekleyebilmek için çalışıyor. Sunulacak yeni güncellemede birden fazla özelliğin tek seferde verilmesi amaçlanıyor. Test edilen özelliklerin arasında repost, hikayelere GIF ekleme, hikayeler için arşivleme özelliği, yakın arkadaşlar özelliği yer alıyor.  Bu özelliklerin arasında en dikkat çekenlerden repost, regram olarak adlandırıldı. Yani özelliğin Instagram’a uygun bir ad ile kullanılacağını söyleyebiliriz.

Söz konusu özellikler genel olarak Instagram’ın kullanımını daha pratik ve işlevsel bir hale getirmeye yönelik. Gençlerin uygulamayı kullanırken sıkılmamaları amaçlanıyor. Instagram ekibi bunun en iyi yolunun da teknolojinin gerisinde kalmamak olduğunu biliyor ve bu yüzden sürekli yeni özellikler ekleyerek uygulamasını güncellemeye devam ediyor.

Etiketler:
WhatsApp Yurt Dışı Araması Hakkında Bilmeniz Gerekenler
200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)