Instagram’da Bir Kez Daha Değişim Rüzgarları Esiyor

Fahri Gün 30 Kas 2017 Teknoloji 295  0

Instagram uygulaması ile ilgili önemli pek çok nitelik test aşamasına alındı. Böylelikle uygulama çok daha işlevsel ve pratik bir hale gelecek.

Instagram, özellikle gençlerin çok ilgi gösterdiği bir sosyal medya uygulaması olarak dikkat çekiyor. Fotoğraf paylaşımları üzerine kurulu bu sistem, günümüzde akıllı telefonlar, bilgisayarlar, tabletler de kullanılıyor. Özellikle akıllı telefon için özel uygulaması ile beğeni kazanıyor ve bu uygulamaya sık sık yeni güncellemeler ekleniyor.

Edindiğimiz bilgilere göre Instagram ekibi şu an uygulamaya yeni özellikler ekleyebilmek için çalışıyor. Sunulacak yeni güncellemede birden fazla özelliğin tek seferde verilmesi amaçlanıyor. Test edilen özelliklerin arasında repost, hikayelere GIF ekleme, hikayeler için arşivleme özelliği, yakın arkadaşlar özelliği yer alıyor.  Bu özelliklerin arasında en dikkat çekenlerden repost, regram olarak adlandırıldı. Yani özelliğin Instagram’a uygun bir ad ile kullanılacağını söyleyebiliriz.

Söz konusu özellikler genel olarak Instagram’ın kullanımını daha pratik ve işlevsel bir hale getirmeye yönelik. Gençlerin uygulamayı kullanırken sıkılmamaları amaçlanıyor. Instagram ekibi bunun en iyi yolunun da teknolojinin gerisinde kalmamak olduğunu biliyor ve bu yüzden sürekli yeni özellikler ekleyerek uygulamasını güncellemeye devam ediyor.

Etiketler:
Gear S3 Isınma Sorunu Yeni Güncellemeyle Tarih Oluyor
MediaPad M5 İçin GPU Turbo Güncellemesi Geliyor
Çift Ekranlı Akıllı Saat Geliyor
Xiaomi Mi Band 3 İçin Yeni Bir Güncelleme Çıktı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)