YouTuber Nedir Nasıl YouTuber Olunabilir?

Fahri Gün 15 Eyl 2017 İnternet 704  0

YouTuber kavramının ne olduğunu ve nasıl YouTuber olunabileceğini ayrıntılı bir şekilde anlatıyoruz.

Video içerikleri hazırlayıp bunları YouTube üzerinde yayımlayan teknoloji severlere YouTuber denmekte. Kanal oluşturarak video çekerler ve YouTube ortamına yükleyerek izleyicilerin beğenisine sunarlar.

YouTuber kavramı son yıllarda  ülkemizde de epey  gelişmiş bir kavramdır. Son yıllarda özellikle okul çağındaki gençler YouTuber dünyasında ciddi bir varoluş içerisindedir. Özellikle oyun izleme videoları son yıllarda oldukça ilgi görmüştür ve bu durum YouTuber’ların sayısının daha da artmasına olanak sağlamıştır çünkü pek çok genç daha oyun oynayarak para kazanmak ve ünlü olmak hayaliyle yanıp tutuşmaktadır. Bu yüzden günümüzde YouTuber olmak isteyen, nasıl olunacağını merak eden çok fazla kişi var.

YouTuber Nasıl Olabilirim?

Siz de isterseniz hemen YouTuber olabilirsiniz. Ancak bu biraz da ne yapacağınız ile alakalı bir durum. Çünkü örneğin oyun videoları çekecekseniz ve bu videolarda konuşup görüntü de yayımlayacaksanız haliyle hem webcam hem de mikrofon lazım. Bunları hallettikten sonra sanal kayıt programı da lazım. Mesela Bandicam işinizi görebilir. Bu hazırlıkları yaptıktan sonra video içeriğinizi oluşturup YouTube alanına yükleyebilirsiniz. Ancak yüklemeden önce kanalınızın ismine, kanalınızın ne üzerine olacağına karar vermeniz lazım. Benim size önerim tek bir konu hakkında ilerleyin. Mesela sadece telefon veya sadece oyun üzerine bir kanal oluşturmanız YouTube dünyasında daha çok ilerlemenizi sağlayacak.

Öncelikle YouTube üzerinde bir hesap oluşturmanız lazım. Eğer Google hesabınız varsa yeni bir hesap oluşturmadan direkt YouTube üzerinden yayım yapmaya başlayabilirsiniz. Giriş bilgileriniz ile giriş işleminizi gerçekleştirdikten sonra Yükle alanından YouTube’a bir video yükleyebilirsiniz. Videoların yüklenme süresi boyutlarına göre ve internet upload hızınıza göre değişiyor.

Aslında YouTuber olmak basit. Altyapı hazırlayıp videolar oluşturup onları yüklüyorsunuz bunun haricinde bir esprisi yok. Bunları yaptıktan sonra ‘Ben bir YouTuber oldum’ diye düşünebilirsiniz ve haklısınız da. Ama unutulmamalıdır ki asıl olay bu hazırladığınız videoları insanlara izlettirebilip paralar kazanabilmektedir. Eğer bunu başaramazsanız o halde yüklediğiniz videoları kimse izlemeyeceği için bu işin tadını alamazsınız. O yüzden video yüklemeye başladıktan sonra kendinizi tanıtmalı, farklı şeyler yaparak ön plana çıkmalı ve istikrarlı olmalısınız. Biraz da SEO hususundan anlıyor olmanız işinize yarayacaktır.

Etiketler: ,
Dinamik IP ile Statik IP Arasındaki Farklar
Twitter’a Yeni Başlayanların Uygulayabileceği İpuçları
YouTube Çok Konuşulacak Bir Özellik Kazanacak
Facebook’ta Fotoğraf Yedekleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)