Çin Tüm Bitcoin Borsalarını Kapatmaya Hazırlanıyor!

NETHANESİ 15 Eyl 2017 Coin Dünyası 1.796  0

Son bir haftadır Bitcoin cephesi oldukça hareketli ilerliyor 4.500 USD civarında olan Bitcoin ilk önce, JPMorgan‘ın Bitcoin dolandırıcılık ve sonu iyi olmayacak şeklinde yaptığı açıklama sonrasında düşüşe geçmeye başladı yani acemi yatırımcılar bu açıklamayla bile elindeki coinleri satmaya başladı.

Bu olayın hemen ardından Çin’deki en büyük borsalardan birisi BTCChina 30 Eylül’de alım/satım işlemlerine son vereceğini açıkladı ikinci dalga olarak gelen bu haber, birçok yatırımcıyı tedirgin etti ve yoğun bir şekilde satışlar başladı ve Bitcoin fiyatı 15.09.2017 15:00 itibariyle 3.000 USD’den işlem görüyor, gelecek ay işlemlerine son vereceğini açıklayan bir diğer borsa ViaBTC.

Az önce Reuters ‘ın geçtiği habere göre hükümet kaynaklarından geldiği söylenen iddaaya göre Pekin yönetimi ülkedeki tüm Coin borsaları kapatmaya hazırlanıyor dedi.
Diğer yandan Çin’de finans konusunda önde gelen kişiler, Bitcoin’i engellemenin mümkün olmadığını TV kanallarında belirtiyorlar.

Bitcoin’nin düşmesinde büyük rol oynayan bir diğer etken birçok spekülatif haberlere aldanarak elindeki Bitcoinleri satan acemi yatırımcılar.

Etiketler: , , , ,
Ethereum dünyasının en güçlü forku EtherZero geliyor!
Bitcoin’de Beklenen Fork Segwit2x, B2X Adıyla Geliyor !
Türkiye’nin En Büyük Bitcoin Borsasında Neler Oluyor ?
Bitcoin Segwit Ne Zaman Aktif Olacak ?

Yorum Yapmayı Unutmayın :)