Android Uygulamaları MicroSD Karta Taşıma Yöntemi

Fahri Gün 15 Eyl 2017 Teknoloji 667  0

Android işletim sisteminde uygulamaları dahili depolama alanından harici depolama alanına nasıl taşıyabileceğinizi ayrıntısıyla anlatıyoruz. 

 

Android  işletim sistemine sahip cihazınızda uygulamalarınızı dahili alanınızdan MicroSD kartınıza taşıyabiliyorsunuz. Bunu gerçekleştirmek için cihazınızın Ayarlar alanına girip Uygulamalarım bölümüne geçiş yapın. Uygulamalarım alanından ise taşımak istediğiniz uygulama ikonunun üzerine bir kez dokunun. Açılan alanda SD karta taşı şeklinde bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak uygulamanızı harici depolama aygıtınıza taşıyabilirsiniz.

Bende SD Karta Taşı Ekranı Çıkmıyor Neden?

Eğer söz konusu buton sizde bulunmuyorsa bu telefon markanız ile alakalı bir durum.  Çünkü bazı telefon markaları cihazları sunarken bazı ayarlar yapıyorlar ve tüketiciye o şekilde sunuyorlar. Örneğin bazı HTC modellerinde bu var. Uygulamaları harici karta taşımanıza izin verilmiyor. Eğer sizde de SD Karta Taşı bölümü yoksa o halde cihaz üreticisi tarafından o özellik telefonunuzda kısıtlanmış anlamına geliyor. Bu durumda da root atmak dışında yapabileceğiniz başka bir şey maalesef yok. Farklı bazı yardımcı programlar deneyebilirsiniz ancak bunları da çok tavsiye etmiyoruz açıkçası.

Etiketler:
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)