YouTube’da Videoları Öne Çıkarma Yöntemi

Fahri Gün 21 Kas 2017 İnternet 1.185  0

YouTube platformunda videolarınızı nasıl öne çıkarabileceğinizi merak ediyorsanız bu yeni içeriğimizi mutlaka gözden geçirmelisiniz.

Eğer videolarınızı öne çıkarmak istiyorsanız en dikkat etmeniz gereken nokta videolarınızın kalitesidir. Sırf daha iyi gözüksün ve aramalarda daha üst sıralarda bulunsun diye haddinden fazla uzun videolar çekerseniz bu aslında videoları öne çıkarma yönünde zararlı olur. Çünkü Google’ın YouTube algoritması, videoların kaç saniye izlendiğini, kalitesini mercek altında tutar. Mesela 15 dakikalık bir videonun sadece 5 dakikası izlenmişse fakat 5 dakikalık bir videonun 4 dakikası izlenmişse 5 dakikalık video daha avantajlıdır.

Tabii videoları önce çıkarma konusundaki tek kıstas aktif izlenme süresi değildir:

Başlık videoyu gerçekten anlatmalıdır ve video içeriğinde de gerçekten o başlık ile ilgili yararlı bilgiler vermeniz gerekir.

Açıklama bölümünü boş bırakmamanız daha iyi olur. Videonun içeriği ile ilgili kısa bir parafraf yazın. Videoyla ilgili yapacağınız bir uyarı varsa da açıklama kısmına ayrı bir not düşerek paylaşın.

Doğru etiket kullanımı da önemlidir. Videonun içeriği ile alakalı anahtar kelimeler kullanın. Mesela iPhone 7 ile ilgili bir içerik hazırladıysanız iPhone 7 kelimesini mutlaka etiketlerinizde geçirin. Bunu yapmazsanız öne çıkarılan videolar arasında gözükmezsiniz.

Genel olarak videoları öne çıkarma konusundaki yöntemler bu şekilde. Her ne kadar bu yöntemler YouTube SEO ile alakalı olsada tam anlamıyla bir YouTube SEO makalesi sayılmaz. Çünkü bu yazımızda sadece videoları öne çıkarma konusundaki etkili yöntemleri belirttik. Fakat en kısa sürede YouTube SEO hususunda da geniş kapsamlı bir makale hazırlamaya çalışacağım.

Etiketler:
Hepsiburada Müşteri Hizmetlerine Hemen Bağlanma Yöntemi
En Fazla İnternet Tüketen Mobil Uygulamalar
Chrome Dosya İndirme Hatasını Giderme Yöntemi
İnternet Tarayıcısına Bulaşan Virüsleri Temizleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)