Windows 10 Aramasına Önemli Değişiklikler Uygulanıyor

Emre BEY 21 Kas 2017 Bilgisayar 143  0

Microsoft’un yeni bir Windows arama yazılımını hazırladığı ve test aşamasına sunduğu, en önemlisi de bu sistemin Apple’ın sistemine çok benzediği iddia ediliyor.

İtalyan Aggiornamenti Lumia tarafından geçen hafta yayınlanan Windows 10’un son test yapısındaki (17040) taze arama arayüzünün keşfedildiği açıklandı. Bu keşif, Microsoft’un yeni bir arayüz üzerinde çalıştığını gösteriyor.

Yeni arama sistemi klavye tabanlı aramayı ve Cortana’yı daha işlevsel ve gelişmiş bir hale getirmeye yönelik. Klavye tabanlı aramayı iyileştirmek isteyen Microsoft, bu doğrultuda test aşamalarına başladı bile.

Kayan ve çok daha fazla işlev içeren bir arama çubuğu üreten Microsoft, bu çubukta yapılan aramalarda Cortana arama çubuğunda bulacaklarınızı sunar. Arama çubuğu Windows + S klavye kısayolu kullanılarak etkin hale getirilebilir.

Apple’ın macOS Spotlight’ına Çok Benziyor 

Yeni arama çubuğu ile ilgili ilginç bir gelişme daha var. İddialara göre Microsoft’un üzerinde çalıştığı yeni arama çubuğu, en büyük rakibi Apple’ın macOS Spotlight arama arayüzüne çok benzemekte. Şu an test aşamasında olan Microsoft’un özelliği bakalım Spotlight’dan daha iyi bir iş çıkarabilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

Etiketler:
Windows 7 Sahipleri Artık Güncel Bir Antivirüs Kullanmak Zorunda
Scythe Yeni CPU Soğutma Sistemi İle Göz Kamaştırıyor
Vulkan 1.1 Duyurusu Gerçekleştirildi
Bilgisayar Kullananların Yapmaması Gereken Önemli Hatalar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)