Yeni QLED’in Eskisine Göre Farklılıkları Açıklandı

Fahri Gün 21 Nis 2018 Teknoloji 457  0

Samsung Electronics America cephesinden Dave Das, yeni QLED teknolojisinin eski QLED teknolojisine nazaran ne gibi farklılıklar sunduğunu açıkladı. Kullanıcıları bekleyen önemli yeniliklerden bahsetti. 

TV alanında da çalışmalarını sürdüren Samsung şirketinden önemli bazı açıklamalar var ve bu açıklamalar kullanıcıların soru işaretlerini cevaplayacak türden. Tüketim Elektroniği Ürün Pazarlaması Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Dave Das, 2018 QLED ile eski 2017 QLED arasında temel üç farklılığın bulunduğunu söylüyor.

Özellikle resim kalitesi konusunda farklılıklar bulunuyor. Resim kalitesi konusunda iyileştirmeler yapıldı. Yeni QLED modeller kurulum açısından eskilerine göre biraz daha zahmetsiz. Kullanıcıların televizyon kurma konusunda zahmete girmek istemediklerini ifade eden Dave Das, yeni Samsung cihazlarının bu doğrultuda pratiklik sunmak amacıyla üretildiğini ifade ediyor.

Yeni QLED TV modelleri akıllı eviniz ile tamamen etkileşim içerisinde oluyor. Neredeyse tüm akıllı ev aletlerini yeni QLED TV modelleri ile kontrol edebiliyorsunuz. Smart Things uygulaması sayesinde yeni TV tespiti çok kolay yapılabilecek ve akıllı telefonla kolayca iletişime geçilebilecek. Telefonun kimlik bilgileri aracılığıyla TV otomatik olarak Wi-Fi ağına kaydedilerek kullanıcı adı ve şifre girmeden herhangi bir uygulama üzerinde rahatça oturum açabilecek.

Etiketler: , , ,
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)