WordPress Bir Sitenin Tema Adını Öğrenme Yöntemi

Fahri Gün 18 Ara 2017 Webmaster 554  0

WordPress scripte sahip internet sitelerinin tema adları genellikle gizleniyor. Fakat anlatacağımız yöntemi kullanarak tema ismini öğrenebilmeniz mümkün.

Günümüzün en popüler hazır internet sitesi scriptlerinden olan WordPress, haber sitesinden kişisel sitelere kadar pek çok site türünde kullanılıyor. Bunun bir numaralı sebebi WordPress’in SEO konusundaki başarısı ve tema, eklenti desteğidir. WordPress bir siteye kurabileceğiniz binlerce güzel tema vardır.  Pek çok site sahibi başka WordPress tabanlı sitelerin temalarından da hoşlanabilir fakat bu temanın ismini öğrenmeye çalıştıklarında footer kısmında yazmazsa bulamazlar. Ancak kaynak görüntüleme sayfası açılarak tema ismi öğrenilebilir.

Tema adını öğrenebilmek için beğendiğiniz temanın bulunduğu siteyi açın ve boş bir kısa sağ tık yapıp kaynağı görüntüleyin. Chrome kullanıcıları direkt olarak CTRL + U kombinasyonu ile de kaynağı görüntüleyebilirler.

Kaynak görüntüleme sayfasında yukarıdaki kırmızı işaret ile gösterilen mavi linke tıklayınca alttaki fotoğrafta olduğu gibi tema ismi yazacaktır.

 

Bir başka öğrenme yöntemi de:

Yine sayfa kaynağını gösterme alanında CTRL + F yapıp kutucuğa themes yazın ve klavyenizden Enter’a basın. Bulunan Themes kelimelerinin sağ tarafında yazan yazı temanın klasör adıdır.

Bu her ne kadar gizlenebilir bir şey olsada pek çok webmaster temanın adını değiştirmekle pek uğraşmaz.  Yukarıdaki iki yöntemden biri size yardımcı olacaktır.

Etiketler: ,
Öğrenmesi Basit HTML Etiketleri
Blogunuzda Kullanabileceğiniz Etkili Yazı Tipleri
Blogunuzdaki Yorumların Artması İçin Yapmanız Gerekenler
WordPress Yeni Gutenberg Metin Editörü Beğenilmedi!

Yorum Yapmayı Unutmayın :)