WhatsApp’ta Konum Gönderme İşlemi

Fahri Gün 27 Eyl 2019 İnternet 434  0

Yeni yazımızda bir kişiye WhatsApp üzerinden nasıl konum gönderilebileceğine değiniyoruz. İşte detaylar…


Günümüzde bir kişi daha önce hiç gitmediği bir yeri bile teknoloji sayesinde kolayca bulabiliyor. Kullanıcılar arasındaki konum paylaşımı da bunu önemli oranda kolaylaştırıyor.

Konumu aktif etme


WhatsApp üzerinden konum göndermek aslında son derece basit. Bunun için ilk olarak konumunuzun izlenmesine izin veriyor olmanız gerekli. Bunu yapmak için de bildirim çubuğunu açıp oradan konum simgesinin üzerine bir kez dokunun ve çıkan uyarı ekranını onaylayıp kapatın. Böylece artık konumunuz Android bir telefon kullandığınız taktirde Google tarafından izleniyor olacak. Artık Google Haritalar gibi uygulamaları kullanabileceksiniz.Konum atma işlemiyle de karşınızdaki kişiye bildirmek istediğiniz mevcut adresinizi gönderebiliyorsunuz. Konumunuzu açık hale getirerek uydunun konum tespiti yapabilmesini sağlıyorsunuz.

WhatsApp Konum Gönderimi


WhatsApp üzerinden kounm gönderebilmek için ilk olarak konum göndermek istediğiniz kişinin sohbet ekranını görüntüleyin. Mesaj yazma kısmına gelip sağ tarafında yer alan ataş simgesine dokunun. Çıkan menüden paylaşmak istediğiniz konumu seçmek için Konum yazısının üzerine dokunun.

Mevcut Konum Paylaşımı


Karşınıza çıkan seçeneklerden biri Mevcut Konumunu Paylaş olup bu seçeneğe dokunduğunuz an hangi konumdaysanız o konumun karşı tarafa gönderileceğini ifade edelim. Ancak bu seçeneği kullanmanın avantajı konumun anlık olarak sürekli paylaşılmasıdır. Şayet siz belli bir sınırlamada bulunmadıysanız hareket etseniz dahi yeni konumunuz WhatsApp üzerinden karşınızdaki kişiyle paylaşılmaya devam edecektir.
Etiketler:
Script Tanımı ve Script Türleri Hakkında Bilgiler
Fotoğraftaki Yüzleri Canlandırmak İçin Uygulayabileceğiniz İşlemler
Prezi ile Sunum Hazırlama Yöntemi
Jitter Sorunu Çözüm Metotları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)