AC Serisi Toplam Satış Rakamıyla Şok Etkisi Yaptı!

Fahri Gün 28 Eyl 2019 Oyun 466  0

Gelmiş geçmiş en iyi video oyunu serilerinden biri olarak kabul edilen Assassin’s Creed, bu zamana kadar 10 yıllık süre içerisinde ne kadar satış yaptı dersiniz? İşte detaylar…

Video oyunu kategorisine günümüzde muazzam bir ilgi gösteriliyor. Pek çok insan video oyunlarını bir hobi yolu olarak belirlemiş durumda ve fırsat buldukça oyun oynuyor. En çok oynanan oyunlar arasında ise Assassin’s Creed serisi yer alıyor. Seri için bu zamana kadar pek çok oyun piyasaya sürüldü ancak bunlardan sadece bazıları çok büyük başarılar elde etti.

140 milyonu geçti

Assassin’s Creed serisi dahilinde bu zamana kadar ne kadar satış yapıldığı merak konusuydu ve toplam satış rakamları belli oldu. Ubisoft tarafından doğrulanan bilgiye göre serideki tüm oyunlar göz önüne alındığında AC oyunları bu zamana kadar 140 milyonun üzerinde satmış. AC serisinin oyunlarının yüksek fiyatları da göz önüne alınırsa bu muazzam bir rakam.

Yeni oyunlar da gelecek

140 milyon satış adeta Ubisoft’un bu zamana kadar AC serisi üzerine neden bu kadar fazla düştüğünü açıklıyor. Serinin son oyunu olan AC Odyssey’de çok beğenilmiş, yüksek fiyatına rağmen satın alınmıştı. Ubisoft’un seriyle ilgili geleceğe umutla baktığını ve çok iyi bir gelir elde ettiğini söyleyebiliriz. Yakında yeni AC oyunlarının duyurulduğuna da şahit olacağız gibi gözüküyor.
Etiketler:
Lost Records : Bloom And Rage Duyurusu Gerçekleştirildi
Oyunlarda Erken Erişim Versiyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Oyun Kumandaları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Rainbow Six Siege, Steam’de Büyük Bir İndirime Girdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)