WhatsApp Onaylı Hesap Güncellemesi Ortaya Çıktı

ibrahim KIZILIRMAK 30 Tem 2017 İnternet 694  0

Facebook desteğiyle beraber kullanıcılara sunulan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, hem Android işletim sistemlerinde hem de iOS işletim sistemlerinde en çok kullanılan uygulamalardan biri olarak dikkat çekiyor. Yayınlandığı andan bu yana her sene kullanıcı sayısını biraz daha artırmaya devam eden WhatsApp uygulamasının son olarak 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığını gördük. Bir hayli ilgi çeken uygulamanın bu kadar kısa süre içerisinde bu kadar büyümesinin nedeni ise oldukça işlevsel olması. Hemen her güncellemesinde de biraz daha işlevsel hale getirilen uygulamanın son olarak onaylı hesap güncellemesi de ortaya çıktı.

WhatsApp Artık Sistem Değişikliğine Gidiyor

Yapılan açıklama sonrasında ortaya çıkan onaylı hesap sisteminin kullanıcılara farkındalık sunacağı ortaya çıktı. Yeni güncelleme ilk olarak hacmi oldukça küçük olan Windows Phone için yayınlandı. Yeni güncellemenin Windows Phone için yayınlanmasının ardından kullanıcıların onaylı hesap sisteminde farkındalık yaşayacakları ortaya çıktı. Artık hesaplarda onay sistemi olmayacak. Yeni güncelleme betasıyla beraber ortaya çıkan bu detayın da bazı nedenleri var. Öyle ki kullanıcılar onay sistemini kullanamayacak olsa da artık bu sistemi kurumsal hesaplar, yani işletmeler kullanacak. Yapılan açıklama göre işletmeler için WhatsApp onaylarının verileceği belirtiliyor.

WhatsApp

Bireysel kullanıcılardan alınacak olan sistem, doğrudan işletmeler için kullanılacak ve onaylı olan işletmeler böylelikle kullanıcıların güvenle iletişime geçmesini sağlayacak. Şimdilik onaylı hesapların işletmeler için nasıl alınacağı ve ne gibi yeniliklerin olacağı konusunda bilgi yok. Fakat Android ve iOS işletim sistemi için yayınlanacak bir sonraki güncellemede hemen sistemin kullanıma başlayacağı belirtiliyor.

Şu an için Windows Phone serisine yayınlanan yeni beta sürümüyle beraber yeni onay yöntemi kullanıma da girmiş durumda. Android ve iOS işletim sisteminde böyle bir kullanıma geçmek içinse WhatsApp uygulamasının öncelikle Windows Phone üzerinde tüm testleri yapacağı ve bu testlere karşın kullanıcıların tepkisini de ölçeceği belirtildi. Böylelikle kullanıcıların verdikleri tepkiye göre WhatsApp kendi güncelleme kararını da oluşturmuş olacak. Bakalım yeni sistem daha ne gibi değişikliklere neden olacak?

Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)