WhatsApp Hakkında Şaşırtıcı Bilgiler

Fahri Gün 11 Haz 2019 İnternet 216  0

Dünyanın önde gelen mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp hakkında pek bilinmeyen pek çok bilgiyi sizlerle paylaşıyoruz. İşte detaylar..


Akıllı telefonlardaki mesajlaşma uygulamaları arasında bir hayli yaygın olan WhatsApp’ın oldukça derin bir geçmişi bulunuyor. Pek çok insan WhatsApp uygulamasının akıllı telefonlar yaygınlaştıktan sonra ortaya çıktığını sanıyor. Oysa bu yanlış çünkü WhatsApp 2009 yılında, geçiş döneminde çıkışını geçekleştirmiş bir mesajlaşma uygulamasıdır.

Pek çok ülkeden daha yüksek bütçesi var


WhatsApp uygulaması dünyanın pek çok ünlü şirketinden daha yüksek bir bütçeye sahiptir. WhatsApp’ın bütçesi 15 milyon doların üzerindedir. WhatsApp’ın bütçesi o kadar fazla ki bu bütçe İzlanda, Kuzey Kore gibi ülkelerin yıllık toplam gelirlerinden fazla.

Kurucusu daha önce Facebook’a başvurmuştu


WhatsApp’ın bazı kurucuları daha önce Yahoo!’da çalışıyordu. Bunlardan biri Brian’dır. Brian, WhatsApp projesinden hemen önce Facebook ve Twitter’a iş başvurusunda bulundu ancak başvurularının ikisi de kabul görmedi. Öte yandan WhatsApp projesinden de 2017 yılında kendi isteğiyle ayrılmıştır.

1 milyara ulaşan ilk uygulama


Dünya genelinde 1 milyar indirme sayısına ulaşan ilk uygulama olma unvanı WhatsApp’ındır. WhatsApp toplam 60 dili desteklemekte ve dünya üzerinde Kuzey Kore, Çin gibi ülkelerde yasaklı.
WhatsApp uygulaması ile ilgili pek çok gizlilik şüphesi vardır ancak WhatsApp ekibi daha önce yaptığı açıklamada ileti ve medya verilerinin sunuculara kaydedilmediğini, yalnızca iletilemeyen mesajların geçici süreliğine kaydedildiğini ifade etti.
Etiketler:
YouTube İzleme ve Arama Geçmişini Temizleme Yöntemi
Instagram’da Yorum Sınırlama Yöntemleri
Şifrenin Çalınıp Çalınmadığını Tespit Etme Yöntemi
Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü

Yorum Yapmayı Unutmayın :)