Tüzel Kişilikler İçin İyi Bir Twitter Hesabına Sahip Olmanın Formulleri

Fahri Gün 10 Haz 2019 İnternet 264  0

İşletmeler için iyi bir Twitter hesabı oluşturmanın sırları nelerdir? Yeni makalemizde bu konuyu irdeliyoruz.


Sosyal medya platformları arasında en fazla kullanılan mecralardan biri olan Twitter’ı verimli bir şekilde kullanmak özellikle işletmeler adına bir hayli önemli. Peki başarılı bir işletme hesabına sahip olup sayfayı popüler bir hale getirebilmek için neler yapılması gerekir? Bunları maddeler halinde belirtelim.


Düzenli tweet atın


Başarılı olmak için yapılması gereken şeylerden en önemlisi düzenli olarak tweet atılmasıdır. Bu tweetlerin özgün olmasının şart olmaması da önemli bir avantajdır. Her gün hemen hemen aynı sayıda tweet atmaya da özen gösterin. Mesela hergün sabah öğlen ve akşam olmak üzere üç adet tweet gönderin. Böylece sayfanızını güncel ve düzenli olduğunu ifade etmiş olursunuz.


Farklı olun


Sizin sayfanız gibi onlarca sayfa daha bulunduğunu unutmayın. Dolayısıyla üretken olup farklı işler ortaya koymaya dikkat edin. Böylece daha fazla başarı sağlayabilirsiniz. Farklı olmanız diğer sayfalara nazaran daha fazla dikkat çekmenizi ve daha kolay öne çıkmanızı sağlayacaktır.


Takipçilerinizle Etkileşime Geçin


Twitter sohbetlerine katılıp takipçileriniz ile iletişime geçerek onlarla bağ kurabilirsiniz. Bunun için ilk iş kitlenizi tanımalı, eğer doğru bir kitleye ulaşamadığınızı düşünüyorsanız hedef kitlenizin ilgi alanlarını öğrenmeli, onlara göre sayfanzı şekillendirmelisiniz. Takipçiler ile etkileşime geçmenin en önemli yollarından biri de bildirimlere karşı duyarlı olmak ve bildirimlere kısa zamanda cevap vermektir. Markalarınızla ilgili konuları araştırmak, ilgili konuşmalara katılmak ve markanızı Twitter üzerinde sorgulamakta önemli adımlardandır.
Stephen Hawking Kıyamet Teorisi Hakkında Bilgiler
Google’ın Vazgeçilmez Olmasının Sebepleri
E-ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Kablosuz Ağ Sistemi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)