USB Bellek Alırken Şunlara Dikkat

Fahri Gün 09 Eyl 2017 Teknoloji 564  0

USB bellek satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktaları sizlerle paylaşıyoruz.

Marka

USB bellekler genelde ucuz fiyatlara bulunabiliyor ve çok fazla marka tarafından üretiliyorlar. Kaliteli markayı seçmek ise bize kalıyor.  Fiyatının ucuz olduğuna kanıp her markanın belleğini satın almamalıyız. Marka konusunda seçici davranmalıyız. Bazı markaların USB bellekleri çok çabuk bozuluyor.

Güvenlik

Bazı USB belleklerde online koruma, şifreleme desteği gibi güvenlik özellikleri bulunuyor. Bu bellekleri tercih etmeniz güvenliğiniz açısından daha doğru olacaktır.

GB Değeri

Elbette USB bellek alırken en dikkat etmemiz gereken hususlardan birisi de belleğin dosya boyutudur. Bazı bellekler çok ufak dosya boyutuna sahiptirler bazıları ise çok yüksek boyutludurlar. Tabii boyutları fiyatları da ciddi oranda etkiler. Mesela 4 GB bir bellek ile 64 GB bellek arasında ciddi fiyat farkları vardır. İşte bu noktada ihtiyacınızın ne olduğunu ve bütçenizin ne olduğunu bilerek ona göre tercih yapmalısınız. Örneğin otomobil teybiniz için aldığınız bir USB bellekte müzik listesi oluşturacağınız için çok yüksek boyutlu bir USB belleğe ihtiyacınız yok. Ancak eğer oyun dosyaları gibi yüksek boyutlu dosyaları saklayacaksanız yüksek boyutlu bir USB bellek almalısınız.

USB Değeri

USB’nin günümüzde 2.0, 3.0 gibi çeşitleri var. USB 3.0 daha hızlı veri akışı sağlıyor ancak fiyatları biraz daha pahalı. USB 3.0 bellekler 2.0 ile kıyaslandığında daha yüksek okuma ve yazma becerisine sahipler. Seçim yaparken bunu da göz önünde bulundurun. Tabii USB 3.0 bir USB bellek aldığınızda onu USB 2.0 girişe taktığınızda istediğiniz verimi almanızın mümkün olmayacağını da unutmayın.

Etiketler:
Office Dosya Düzenlemeleri iOS Üzerinde de Ücretsiz Oldu
EMUI 11 ile Sunulan Özellikler
WhatsApp Web Kullanırken Yararlanabileceğiniz Klavye Kısayolları
Adobe Alternatifi Programlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)