Ücretsiz Olarak Kullanılabilecek Yazılım Öğrenme Programları

Fahri Gün 08 Ara 2020 İnternet 108  0

Yeni yazımızda Bill Gates’in de tavsiye ettiği ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 5 yazılım öğrenme programına değineceğiz.


Bilgisayarların günümüzdeki hale gelmesi hususunda Microsoft’un kurucusu Bill Gates’in büyük katkıları bulunuyor. Microsoft şirketinin de ana temasının yazılımlar olduğunu ve en büyük ürününün de Windows olduğunu belirtmek gerekiyor. Bill Gates, geçtiğimiz dönemde kendi blog sayfası üzerinden bir makale yayınladı ve makalesinde bazı yazılım öğrenme programlarını tavsiye etti. İşte yazımızda sizler için o programların adlarına değinecek ve haklarında kısa bilgiler vereceğiz.


Intro To Programming


Yazılıma özel olarak Intro To Programming isimli bir kurs bulunmakta olup bu kurs kodlama öğrenmek konusunda bir hayli faydalı. Online olarak eğitim alınabilen kursu bitirdiğinizde gerçekten de bi şeyler biliyor olacaksınız.


Intro to HTML/CSS: Making webpages


Özellikle de düşünme şeklinin değişmesine yardımcı olan bu kurs böylece özellikle diğer kursları uygulayıp verim alamayan kişilerce tercih edilebilir çünkü daha farklı bir öğretme metodu kullanmaktadır. Bu bağlamda Intro to HTML/CSS: Making Webpages değerlendirilmesi gereken ücretsiz yazılım kurslarındandır.


Hour of Code


Basit ancak etkili yöntemleri öğrenmenizi sağlayan Hour of Code içerisinde aynı zamanda daha ayrıntılı eğitimler de bulunuyor ancak genel olarak bu kursu tamamladığınız zaman basit yazılım oluşturmayı öğrenmiş olacaksınız. Yeni başlayanlar için tavsiye edilebilir.


Intro to SQL: Querying and managing data


SQL temellerini öğrenmenize imkan tanımakta olan Intro to SQL: Querying And Managing Data kursu tamamen ücretsiz olarak sunuluyor. Bu bağlamda özellikle SQL ile ilgili olarak detaylı bilgi sahibi olmak isteyenlerin uygulaması gereken bir kurs olarak dikkat çekiyor.


Intro to JS: Drawing and animation


JavaScript temellerine değinen Intro to JS: Drawing and Animation grafiklerle desteklenip çeşitli bir anlatım aktarıyor. Herhangi bir ücret ödemeden uygulayabileceğiniz kursta bir kurbağayı yönetiyorsunuz ve bu bağlamda farklı etkinlikle öğrenme yöntemi sunduğunu belirtmek gerekiyor.
Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)