Gmail Artık İnternet Explorer Desteklemiyor

Fahri Gün 09 Ara 2020 İnternet 254  0

İnternet Explorer ile ilgili Gmail cephesinden bir gelişme yaşandı. Gmail artık Explorer desteğini tamamen kesti.

İnternet tarayıcıları uzun süredir hayatımızda ve dünyanın ilk internet tarayıcılarından biri de Windows işletim sistemli eski bilgisayarlarda yaygın olarak kullanılan İnternet Explorer idi. Explorer tarayıcısının yerini zamanla Microsoft Edge aldı ve günümüzde Explorer kullanımını Microsoft’un kendisi bile önermiyor.

Explorer desteği kesildi

Google, Gmail ve benzeri uygulamaları ile ilgili Explorer kullananları yakından ilgilendiren bir açıklama yaptı. Google açıklamasında Gmail gibi uygulamalarının artık Internet Explorer desteklemeyeceğini duyurdu. Böylece Gmail’den yararlanmak isteyen internet kullanıcıları Explorer yerine başka bir tarayıcı kullanmak durumunda kalacak.

Güvenlik ve performans konusunda zayıf

Explorer günümüzde gerek güvenlik gerek performans olarak diğer popüler tarayıcıların çok gerisinde ve Nethanesi ekibi olarak biz de önermiyoruz. Dolayısıyla hala Explorer kullanmaya devam ediyorsanız bu eyleminizi bir gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Diğer Google servisleri de desteklemeyecek

Google’ın İnternet Explorer desteklemeyecek olan uygulamalarından bir diğeri de Google Drive servisi olacak. Drive da günümüzde yaygın olarak kullanılan bir Google hizmeti. Aynı zamanda dökümanlar, takvim, keep, meet ve chat uygulamaları için de aynı durumun söz konusu olduğunu, artık bu servisleri Explorer aracılığıyla kullanmanın mümkün olmayacağını belirtelim.
Etiketler: ,
Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi
Stalk Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Reklam Engelleme Uygulamalarının Her Reklamı Engellememesinin Nedenleri
Facebook Üzerindeki Fotoğraf ve Videoları Farklı Platforma Aktarma Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)