Twitter Hesabını Linkedin Hesabına Çevirme Yöntemi

Fahri Gün 21 Eyl 2021 İnternet 182  0

Sosyal medya platformlarından Twitter’daki hesabınızı Linkedin hesabına nasıl çevirebileceğinize değiniyoruz. İşte konuya dair detaylar… 

Twitter günümüzde sahip olduğu fonksiyonlarla hem eğlenceli içeriklere sahip olup hem de gündem takibi yapılabilen bir alan. Aynı zamanda iş dünyasının kapılarını aralamak konusunda da katkı sağlayabiliyor. 

Twitter üzerinizdeki hesabınızı Linkedin gibi kullanabilmek için uygulamanız gereken yöntemler: 

Twitter platformunda detaylı bir arama özelliği bulunmakta olup, söz konusu arama fonksiyonu ile arama yaptığınız zaman önemli detaylara ulaşabilir ve farklı bakış açıları edinebilirsiniz. Gelişmiş arama sonunda ulaşmış olduğunuz veriler Twitter’ı daha profesyonel olarak kullanmanıza yardımcı olur. 

Twitter üzerindeki listeler özelliği ile sadece işiniz ile ilgili olan gelişmelere odaklanabilirsiniz. Güncel haberlerin yanında belli tarihlerde gerçekleşmekte olan olayları filtreleyerek takibini yapabilirsiniz. İlginizi çeken konuları kullanıcı hesaplarından bağımsız olarak takip edebilirsiniz. Aynı zamanda ilginizi çeken konularda kullanıcılarla etkileşime girebilirsiniz. 

Twitter platformunda ana sayfanızda takip ettiğiniz hesapların gönderileri olacağından, ne tür hesapları takip ederseniz onunla ilgili olarak yeni içerikler alırsınız. Bu doğrultuda profilinizi özelleştirmeniz ve kitlenize uygun bir kimliğe bürünmeniz uygun olacaktır. Aynı zamanda buna uygun olarak aktif ve düzenli paylaşımlar yapmanız iyi olacaktır.   

Platform üzerinde gündemi yakalayan konuları belirlemek, herkes tarafından konuşulan bir konu ile ilgili benzersiz bir yaklaşım yapabilmek önemlidir.  

Günlük hayatınızda kullanmakta olduğunuz dil ile Twitter platformuna aktarmış olduğunuz dili karıştırmayın. Emin olmadığınız konularda yorum veya paylaşım yapmaktan çekinin. Arada sırada görseller paylaşın ve görsellerin profesyonel bir görünüm içerdiğinden emin olun. 

Twitter üzerinde size faydası olabilecek hesaplar ile bağlantılar kurun. Gördüğünüz her Twitter hesabının gerçek bir sahibi var ve sizinle aynı sektörde çalışıyor. Bu sayede bir gün iş arkadaşınız, iş ortağınız olabilir. Bunun bilincinde olarak hareket etmekte yarar vardır. Etkileşime girdiğiniz sizinle aynı sektörde çalışan kişilerin telefon numaraları, mail adreslerini alın. Onlar ile fikir alış verişlerinde bulunun. Eğer mümkün ise ofislerini ziyaret edin. Yani hesabınızı bir iş hesabı olarak düşünerek buna göre diğer insanlara açık bir şekilde hareket edip etkileşimler gerçekleştirin. 

Etiketler:
Script Tanımı ve Script Türleri Hakkında Bilgiler
Fotoğraftaki Yüzleri Canlandırmak İçin Uygulayabileceğiniz İşlemler
Prezi ile Sunum Hazırlama Yöntemi
Jitter Sorunu Çözüm Metotları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)