Anno 1800 Oynayanların İşine Yarayabilecek 5 Taktik

Fahri Gün 20 Eyl 2021 Oyun 208  0

Bu içeriğimizde Anno 1800 oyununu oynayanların işine yarayabilecek olan 5 taktiğe değiniyoruz. İşte konuya dair detaylar… 

Strateji oyunları arasında bir hayli sevilen Anno 1800’ü daha iyi oynayabilmek için uygulayabileceğiniz pek çok taktik bulunmaktadır. Bunlardan beşine sizler için değiniyoruz. 

Düşman olmadan oynayarak başlayın 

Anno 1800 yeni başlayanlar için zor bir oyundur. Uzun bir alıştırma sürecinden geçilmesi gerekmektedir. Bu nedenle oyuna başlarken ilk etapta düşmanlar eklemeden bir oyun oynayın. Çünkü başkalarını devirmeden önce kendi topluluğunuzu ayakta tutmanız gerekiyor. Temelleri ve nasıl davranmanızı gerektiğini bildikten sonra yavaş yavaş yapay zekaya karşı oynayabilirsiniz. Oyunu nasıl oynamanız gerektiğini çözmenizin ardından artık başka karakterleri, diplomasi ve savaş gibi mekanikleri kullanmak için ekleyebilirsiniz. 

Mutluluk 

Oyunda halkın mutluluğu son derece önemli olup, halkınızı mutlu edebilmek için her vatandaş tipinin ihtiyaçlarını karşılamalısınız. İhtiyaçlar iki farklı kademeye ayrılmakta olup örneğin çiftçi kesim kıyafet, balık, pazar yeri gibi şeyler istemekte. Oyunda halk mutlu olmadığı zaman ayaklanmalarda bulunuyor. Bu nedenle halkı mutlu tutmak gerekiyor ve bu oyunda son derece dikkat etmeniz gereken bir unsur. 

Acil Servisler 

Oyunculara harika ada manzaraları sunan Anno 1800, içerisinde çok büyük felaketler de barındırmaktadır. Örneğin yangın çıkma ihtimali bulunuyor ve bir yangın çıktığında monitörün başında çaresizce yaptıklarınızın yavaş yavaş yok olmasını izleyebiliyorsunuz. Bu yüzden Anno 1800 üzerinde acil servisler kurmak son derece önem arz ediyor. Acil servis elemanlarını yetiştirmek biraz zaman alıyor. Bu yüzden oyunun ilk etabında acil servisler üzerine yoğunlaşmak mantıklı bir seçenek olabilir. Bir ada için tek bir karakolun veya itfaiye binasının yeterli gelmeyebileceğini de göz önünde bulundurmak gerekiyor. 

Evler 

Anno 1800 oyununda yeteri kadar ev inşa etmek oldukça önemli. Yeterli ev miktarı sağladığınız zaman adanızda ikamet eden kişi sayısı artıyor ve halkınıza barınak sağlayabildiğiniz için mutluluğu da artıyor. Böylece vergi geliriniz de sağlıklı bir şekilde yükseliyor. Bu sebeple halkınız için çok sayıda konut inşa etmeniz gerekiyor. 

Festival 

Oyun içerisinde turizm ile gelir açısından önemli bir katkı sağlayabiliyorsunuz. Bu durum ekonominize güç katıyor. Parklarınızı ve yeşil alanlarınızı doğru bir şekilde yönetebilirseniz çok sayıda turist gelebilir. Doğal güzellikleri öne çıkardığınız çeşitli yapılar ortaya koyarak adanıza hayran kalmalarını sağlayabilirsiniz. 

Etiketler:
LoL Maç Geçmişi İzleme Yöntemi
Repack Tanımı Hakkında Bilgiler
Battlefield 1 İçin Büyük Çaplı Yeni İndirim !
Hitman 2 Gold Edition İçin Büyük Bir İndirim Uygulandı

Yorum Yapmayı Unutmayın :)