Twitch Rooms Ünlüler İle Takipçilerini Bir Araya Getiriyor

Emre BEY 16 Şub 2018 Teknoloji 74  0

Twitch tarafından kurulan yeni sohbet odası Twitch Rooms, yayın yapanlar ile takipçilerinin farklı bir platformdan sohbet edebilmesini sağlıyor. Böylece Twitch, sadece oyunlar ile ilgili konuşulmayan bir proje ortaya koymuş oluyor.

Günümüzde çok sayıda sohbet odası var fakat bunların sadece bir kısmı ilgi odağı. Özellikle Facebook gibi sosyal medya platformlarının ağırlığını koymasıyla günümüzde sohbet sitelerinin ve yazılımlarının çok azaldığı aşikar. Fakat modern düzeyde pek çok sohbet odası bulunuyor. Twitch Rooms da bunlardan biri olacak gibi gözüküyor.

Twitch Rooms’un temel amacı Twitch üzerinden yayın yapan kimselerin takipçileri ile sohbet odasında bir araya gelmesini sağlamak. Aslında Twitch üzerinde zaten sohbet alanları bulunuyor fakat Twitch Rooms, yayıncı tarafından açılabilen ve 24 saat açık kalan, yayıncının herhangi bir yayın yapmadan yalnızca chat yaptığı, mobil ve PC platformundan kolaylıkla ulaşılabilen, konu seçme konusunda yayıncının neredeyse tamamen özgür bırakıldığı, sohbetin sadece odadakiler tarafından görüntülenebildiği bir platform. Twitch Rooms hem yayıncıların hem takipçilerin isteği üzerine oluşturulmuş olup esasen baştan planlanan bir proje değildi. Twitch topluluk kuralları yine bu yazılım çerçevesinde de geçerli fakat değişiklikler olacaktır.

Şu an tarayıcı ve mobil sürümü aktif olan Twitch Rooms, aynı zamanda PC için bir de özel uygulama ile gelecek. Twitch Rooms masaüstü uygulaması şu an için hazır değil fakat çok kısa bir süre içerisinde aktif hale getirilmesi bekleniyor.

Etiketler:,
Apple, Yeni MacBook Ürünlerinde Klavye Konusunda Sürpriz Yapabilir
GM Otonom Teknoloji İçin Kesenin Ağzını Açıyor
LG’nin İddialı Yeni Akıllı Hoparlörleri Satışta
Horlama Sesine Karşı Özel Bir Kulaklık Geliştirildi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)