Twitch Rooms Ünlüler İle Takipçilerini Bir Araya Getiriyor

Fahri Gün 16 Şub 2018 Teknoloji 629  0

Twitch tarafından kurulan yeni sohbet odası Twitch Rooms, yayın yapanlar ile takipçilerinin farklı bir platformdan sohbet edebilmesini sağlıyor. Böylece Twitch, sadece oyunlar ile ilgili konuşulmayan bir proje ortaya koymuş oluyor.

Günümüzde çok sayıda sohbet odası var fakat bunların sadece bir kısmı ilgi odağı. Özellikle Facebook gibi sosyal medya platformlarının ağırlığını koymasıyla günümüzde sohbet sitelerinin ve yazılımlarının çok azaldığı aşikar. Fakat modern düzeyde pek çok sohbet odası bulunuyor. Twitch Rooms da bunlardan biri olacak gibi gözüküyor.

Twitch Rooms’un temel amacı Twitch üzerinden yayın yapan kimselerin takipçileri ile sohbet odasında bir araya gelmesini sağlamak. Aslında Twitch üzerinde zaten sohbet alanları bulunuyor fakat Twitch Rooms, yayıncı tarafından açılabilen ve 24 saat açık kalan, yayıncının herhangi bir yayın yapmadan yalnızca chat yaptığı, mobil ve PC platformundan kolaylıkla ulaşılabilen, konu seçme konusunda yayıncının neredeyse tamamen özgür bırakıldığı, sohbetin sadece odadakiler tarafından görüntülenebildiği bir platform. Twitch Rooms hem yayıncıların hem takipçilerin isteği üzerine oluşturulmuş olup esasen baştan planlanan bir proje değildi. Twitch topluluk kuralları yine bu yazılım çerçevesinde de geçerli fakat değişiklikler olacaktır.

Şu an tarayıcı ve mobil sürümü aktif olan Twitch Rooms, aynı zamanda PC için bir de özel uygulama ile gelecek. Twitch Rooms masaüstü uygulaması şu an için hazır değil fakat çok kısa bir süre içerisinde aktif hale getirilmesi bekleniyor.

Etiketler: ,
200 TL’den Düşük Olan İşe Yarar Teknolojik Ürünler
Bir Çocuğa Tablet Almak İçin En Uygun Yaş
TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
MAC Adresi Engelleme Yöntemi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)