Chrome Google Play Müzik İndirme, Yükleme Yapma Yöntemi

Fahri Gün 16 Şub 2018 İnternet 404  0

Google Play’in uygulamalarından Play Müzik’te yükleme ve indirme işlemlerinizi kısa yoldan yapabilirsiniz. Üstelik otomatik talimat dahi verebilmektesiniz. Hazırladığımız yeni makalemizde bunların nasıl yapıldığını anlatıyoruz.

İşlemlere başlamadan önce belirteyim: Eğer Chrome’dan indirme ve yükleme yapacaksanız Google Play Müzik uzantısını yüklemelisiniz.

Yükleme işlemi:

Google Play Müzik’i açıp seçenekler komutu ile sol menüden Müzik Yükle bağlantısına dokunun. Açılan sayfaya yüklemek istediğiniz dosyaları sürükleyip yükleyebilirsiniz.

İndirme işlemi:

İndirme yapmak için ise indirmek istediğiniz müziği açın ve seçenekler ikonunu açıp İndir komutunu verin. Bu şekilde Play Müzik’te indirme işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Chrome’da indirme sınırınızın 2 olduğunu unutmayın. Eğer mobil uygulamadan indirme yapmak istiyorsanız da Google Play Müzik Yöneticisi programını bilgisayarınıza yükleyip çalıştırın.

Dinlenen müziği otomatik olarak indirmek:

Bunun için de sol üstten üç yatay çizgi işaretine girin ve Ayarlar bağlantısını açın. Oynatma Sırasında Yakala seçeneğini işaretleyerek dinlenen müziklerin otomatik olarak indirilmesini sağlayabilirsiniz.

Android Google Play Müzik’ten indirme yapılmamasının nedeni :

Android bir cihaza Google Play Müzik yüklerseniz müzikleri indiremediğinizi farkedeceksinizdir. Buradaki müzikler şifrelenir ve indirmeyi başarsanız bile dosya biçiminin desteklenmediği hatasını alırsınız. Bu sadece Google Play Müzik’e özel olan bir şey değildir. Müzik servislerinde koruma amaçlı bu tür şifrelemeler kullanılmaktadır.

Etiketler:
Google, Chrome 70 Tarayıcısıyla Birlikte Rahatsız Olunan Bir Özelliği Kaldırıyor
Facebook’a Yapılan Korsan Saldırısı Sonucunda Dava Süreci Başlıyor!
Chrome Beklentilerin Aksine Biraz Daha Fazla RAM Tüketmeye Başladı
Facebook, Trending Bölümünü Sonlandırmaya Karar Verdi

Yorum Yapmayı Unutmayın :)