TikTok Üzerinde Fenomen Hale Gelmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fahri Gün 25 Eyl 2019 İnternet 161  0

TikTok günümüzde hızla yükselen uygulamalardan biri. Ülkemizde de oldukça fazla kullanılıyor. Peki TikTok üzerinde daha popüler olmak için neler yapmak gerekiyor? Gelin bir bakalım.


TikTok’ta fenomen hale gelmenin pek çok yolu vardır. Bunlardan birincisi ise çok iyi bir profile sahip olmaktır. Özellikle kullanıcı adı hususunda akılda kalıcı, göze çarpan bir kullanıcı adı kullanmanızı öneririz. Aynı zamanda profil fotoğrafı ve profil videosu da dikkat çekebilmeniz için oldukça önemli unsurlardır.


Etkileşime Geçin


TikTok üzerinda daha etkili olabilmek istiyorsanız daha çok konuşulmalısınız. Bunun için içeriklerinize yorum gelmesini sağlayın. İçerikleriniz için gelen yorumlara da olabildiğince yanıt vererek kullanıcılar ile iletişime geçip , etkileşim kurun.


Etiket Kullanımı


TikTok üzerinde kullanılan etiketler daha popüler bir hale gelebilmeniz açısından oldukça önem taşımaktadır. Etiketleri doğru bir şekilde kullanmaya özen gösterin. Böylece daha fazla hedef kitleye ulaşabilirsiniz. Ancak etiket sonucunda videonuzu gören bir kişiye istediğini veremiyorsanız o halde içeriklerinizle ilgilenmediğini işaretleyebilir ve bu durumda da videonuz artık o kişinin önüne çıkmaz. Etiket kullanırken bu unsura dikkat etmeniz gerekir.


Fenomenlerle İş Yapın


Bir kişinin popüler olabilmesi için bazen kendisinden daha popüler kullanıcılarla ortak projelere girişmesi gerekir. Bunu yalnızca TikTok cephesi içerisinde düşünmeyin. Instagram fenomenleri, ünlü YouTuberlar ile iletişime geçip imajınızı daha iyi bir noktaya çekmeye çalışın.


İstikrar İstikrar İstikrar!


Bu gibi işler oldukça yorucu olabiliyor çünkü belli bir istikrar seviyesinden uzaklaşmamanız gerekiyor. Bazen de projenizin gidişatını beğenmeyip kolayca pes edebiliyorsunuz. Ancak istikrar oldukça önemli bir konu ve hemen pes etmemenizi, özellikle sizi takip eden az sayıda takipçi olsa dahi onların platformda kalmasını sağlamaya devam etmenizi öneriyoruz.
Etiketler:
Opera VPN Çalışmama Sorunu Çözümü
Google Cloud Artık Türkçe Dil Desteğine Yer Vermeyecek
Chrome Tarayıcısında Kullanılabilecek 5 Güçlü Eklenti
Netflix Üzerinde 2020 Yılında En Fazla İzlenen 10 Film

Yorum Yapmayı Unutmayın :)