Facebook Live Bildirimlerini Devre Dışı Bırakma Yöntemi

Fahri Gün 24 Eyl 2019 İnternet 416  0

Günümüzün popüler sosyal medya uygulamalarından Facebook, aynı zamanda canlı yayın servisine de sahip ve bu canlı yayın servisinin ismi Facebook Live. Yeni yazımızda Facebook Live bildirimlerinin nasıl devre dışı bırakıldığına değiniyoruz.


Canlı yayın özelliği günümüzde pek çok sosyal medya aracında yaygın olarak kullanılıyor. Facebook da bunlardan biri. Facebook Live üzerinde bilgisayarınızdan canlı video ve ses kaydı yapabiliyorsunuz. Aynı zamanda canlı yayınlarınızı kaydedip takipçilerinizin daha sonra da izlemesini sağlayabiliyorsunuz. Facebook Live özelliğini kullanmayanlar, gereksiz bulanlar için devre dışı bırakma imkanının sunulduğunu belirtmek gerekiyor. Bu yazımızda Facebook Live’ı devre dışı bırakma hususunda hem mobil tarafta hem PC tarafında detaylı bilgiler sunuyoruz.


İlk olarak PC platformunda nasıl devre dışı bırakılabileceğinden bahsedelim:


İnternet tarayıcınızdan Facebook’u açın ve hesabınıza giriş yapıp sağ üst kısımda yer alan küçük ok simgesine tıklayın ve açılan menüden Bildirimler sekmesini açın. Bildirim kategorileri arasından Video kategorisine tıklayıp Facebook’ta Bildirimlere İzin Ver seçeneğini Kapalı hale getirin. Böylece bundan sonra Facebook Live’a dair bildirimler almayacaksınız. Eğer yalnızca belirli sayfalar için kapatmak istiyorsanız bunun için bildirimi kapatmak istediğiniz sayfayı açın ve mouse imlecini Takiptesin butonuna götürün. Bildirimler seçeneğinin altından Tümü Kapalı seçeneğini seçin.


iOS Üzerinde Kapatma


iOS işletim sistemli mobil cihazlarda Facebook Live bildirimini kapatmak için üç yatay çizginin altında yer alan simgeye dokunup Ayarlar ve Gizlilik > Ayarlar kısmına geçin ve oradan Bildirim Ayarlarını açın. Çıkan kısımda Videoyu seçip Facebook’ta Bildirimlere İzin Ver seçeneğini devre dışı hale getirin.


Android Üzerinde Kapatma


Bunun için Ayarlar ve Gizlilik ekranını açın. Ayarlar kısmında Bildirim Ayarlarına girin. Video seçeneği çıkacaktır. Facebook’ta Bildirimlere İzin Ver seçeneğini bu kısımdan kapatın. Android kendi içerisinde pek çok farklı sürüme sahip olup bu adımlar sizin kullandığınız sürüme göre değişiklik arz edebilir.
İnternetten Öğrenilebilecek Yetenekler
DiCaprio’nun Rol Aldığı Başarılı Filmler
Aşıklar Buraya! En İyi Aşk Filmleri
Mac Adresine İlişkin Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)