WordPress’te Tema Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Fahri Gün 23 Eyl 2019 Webmaster 461  0

Bu yazımızda WordPress üzerinde tema seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları ele almaktayız. İşte ayrıntılar…


Bir internet sitesinin görünümü kuşkusuz ki son derece önemlidir. Kullanıcıların sitenizde daha fazla zaman geçirmesini bile sağlarlar. Dolayısıyla bir internet sitesi sahibinin, heleki WordPress gibi bir script sahibinin sitenin görünüşüne oldukça özen göstermesi gerekmektedir.
WordPress teması seçerken en fazla dikkat edilmesi gereken hususları şöyle sıralayabiliriz:


Sade bir arkaplan


Stenin sahip olduğu arka planın sade olması oldukça önemlidir. Desenli veya koyu renkli arkaplanlar kullanıcının gözünü bir süre sonra rahatsız edecektir ve sitenin de daha karmaşık bir şekilde görünmesine neden olacaktır.


Mobil uyumluluk


WordPress temaları eskiden genellikle sadece PC platformu için piyasaya sürülürdü ancak günümüzde internet trafiğinin çoğu mobil cihazlardan geldiği için bir internet sitesinin sahip olduğu temanın mobil platform için uyumlu olması oldukça önemlidir. Dolayısıyla mobil uyumluluk oranı yüksek bir WordPress teması tercih etmelisiniz. Bu tarz temaların maalesef biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz ancak bir kez alacağınız göz önüne alındığı zaman, onca emeğinizin boşa gitmemesi adına kaliteli, mobil uyumlu bir tema seçmenizde yarar var.


Fonksiyonlar


Temanın pek çok fonksiyona sahip olması gerekiyor. Günümüzde zaten bir yığın WordPress script kurulu internet sitesi var ve bunlar hemen hemen aynı görünümdeki temaları kullanıyor. Dolayısıyla siz internet sitenizde gerek görünümün gerek fonksiyonlar açısından kullanıcnıın gözüne hitap edecek bir tema ortaya koymalısınız. Temanızı fonksiyonlarla çeşitlendirmelisiniz. Aynı zamanda temanın özelleştirme için elverişli olması da işinizi kolaylaştıracaktır.


SEO uyumluluğu


Bir WordPress temasının SEO açısından elverişli olması, tabiri caizse SEO dostu olması gerekir. Aksi taktirde site performansı olumsuz olarak etkilenebilir. Site SEO uyumlu olmadığı taktirde arama motorlarında yükselme hususunda sıkıntı yaşayacaktır.


Hız


Elbette bir WordPress teması için en önemli olan konu da hızdır. İnternet sitesinin hızlı olmaması tüm emeklerinizin çöpe gitmesine sebep olabilir. Dolayısıyla hız açısından çok iyi bir WordPress temasına sahip olmanız gerekmektedir.
Etiketler:
Web Hosting Planları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Banner Reklamların Gelişimi
En Fazla Kullanılan HTML Kodları
HTTPS (SSL) Bir Sitenin Tamamen Güvenli Olduğu Anlamına Gelmez

Yorum Yapmayı Unutmayın :)