TikTok Piyasa Değeri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Fahri Gün 02 Haz 2021 Teknoloji 383  0

Sosyal medya uygulamalarından TikTok, kısa bir süre zarfında büyük kitlelere ulaşmayı başardı. Sahip olduğu canlı yayın konsepti ile iyice büyüyen TikTok’un piyasa değerine değiniyoruz.

Özellikle gençlerin son derece yaygın olarak kullandığı TikTok platformu, son zamanların en fazla konuşulan uygulamalarından biri olmayı başardı. Instagram, Twitter gibi devlerle uzun zamandır mücadele eden TikTok hali hazırda genç ağırlıklı büyük bir kullanıcı kitlesini oluşturuyor.

Pandemi döneminde kullanıcı sayısı en fazla artan platformlardan da biri olan TikTok, gençlerin yoğun olarak evde kaldığı bu dönemde en hızlı büyüyen uygulamalardan biri olarak öne çıktı. Gelen bilgilere göre platform 2021 yılında toplam 2 milyar indirme sayısının üzerine çıktı. Hali hazırda 155 ülkede kullanımda olan TikTok uygulamalarının aylık 700 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunmakta olup, böylece dünyanın en büyük altıncı sosyal medya platformu haline gelmiş durumda.

Peki TikTok’un değeri ne kadar odu?

TikTok platformunun sahibi Çin menşeine sahip ByteDance olup, değerini katlayan bir şirket olarak öne çıkıyor. TikTok ile ilgili yaptığı yatırımlar ile bu sayede kendi değerine de değer katan ByteDance, değerini 2021 yılında 250 milyar doların üzerine çıkarmayı başardı. 2021 yılının başından beri büyük yatırımlar alan ByteDance, şu an bunların meyvelerini topluyor  ve kısa sürede daha da değerlenerek dikkat çekiyor. Aynı zamanda TikTok platformunun kullanıcı sayısının yıl sonuna doğru daha da artması, 1 milyar aktif kullanıcının üzerine çıkması bekleniyor. Böylece şirketin değeri daha da büyüyecek.

Etiketler:
Abandonware Anlamı ve Hakkında Bilgiler
Analog Cihazlar Hakkında Bilgiler
Motor Yağı Konusunda En Başarılı Markalar
Artırılmış Gerçeklik Tanımı ve AR Kullanılan Oyunlar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)