Tesla Model S

Tesla Model S Rekoru Nasıl Kırıldı?

ibrahim KIZILIRMAK 07 Ağu 2017 Teknoloji 709  0

Elektrikli otomobiller içerisinde en önem verilen serilerden biri olarak karşımıza çıkan Tesla, şu an için piyasadaki en uzun menzillere sahip olan elektrikli araçların sahibi konumunda. Her geçen gün büyüyen ve biraz daha gelişen pazarda söz sahibi olmaya başlayan Tesla’nın şimdi ise yeni denemeleri gündeme geliyor. Marka yeni araçlarını geliştirmek için sürekli olarak çalışmalarına devam ederken şu an için markanın en popüler araç serisi olan Tesla Model S içinse yeni testlerin yapıldığı belirtiliyor. Bu kez doğrudan marka tarafından yapılmamış olsa da Tesla Model S İtalya kulübü tarafından yapılan testlerde ise yeni bir rekor kırıldı.

Tesla Model S aracıyla yapılan testle beraber araçların şimdiye kadarki en uzun menzilli elektrikli araçlar olmayı başardığı açıklanmış oldu. Yapılan testlerle beraber araçların sadece tek şarj ile 1000 km mesafe gitmeyi başardığı ortaya çıktı. Markanın araçları için ortaya çıkan bu rekor değer sonrasında ise Tesla Model S araçlarının bu rekoru nasıl kırdığı merak edilmeye başlandı. Peki, İtalya kulübü bunu nasıl başardı? Tesla Model S serisinin standart kullanımlarında 1000 km menzillere ulaşmak mümkün mü?

Tesla Model S Menzil Testleri

Elektrikli araç teknolojileri içerisinde bir ilk olarak gösterilen 1000 km menzil mesafesine ulaşmak içinse araçların standart kullanımlarından epey bir uzaklaştırıldığı görülüyor. Testlerde başarılı olmak adına öncelikle pillerin tam olarak performanslı çalışması için binlerce km test yapılmış. Ardından aracın lastikleri neredeyse hiç direnç sahibi olmayan lastiklerle değiştirilmiş. Bunun yanı sıra Tesla Model S tüm sistemlerinde de ekonomi seviyelerine çekilmiş.

Tesla Model S

Tabii ki aracın başlı başına ekonomi moduna geçirilmesi de yeterli değil. Bunun yan sıra araçların maksimum olarak 40 km hızla sürüldüğü ve genelde manevrası bir hayli az yolların tercih edildiği belirtiliyor. Tüm bunları üst üste eklediğimiz zaman zaten üst seviye olan Tesla Model S pillerinin gerçekten başarılı sonuçlar elde ettiğine inanmak zor değil. 1000 km değerlerini standart sürüşlerde elde etmek için ise ne yazık ki bir sonraki Tesla Model S serisini beklemek gerekiyor. Öyle ki bu değerleri standart sürüşte elde etmek çok zor gibi gözüküyor.

Etiketler: ,
Samsung, Kenya’ya 1000 adet tablet bağışında bulundu
Amper Hesaplama Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Para Kazanmaya Yarayan Uygulamalar
LED ve LCD Arasında Bulunan Farklar

Yorum Yapmayı Unutmayın :)