Python İndirme ve Kurma Yöntemi

Fahri Gün 12 Nis 2024 Teknoloji 109  0

İçeriğimizde Python yazılımını cihazınıza nasıl kurabileceğiniz konusunda bilmeniz gereken unsurlara yer vermekte, Python indirme hususunda ayrıntılara değinmekteyiz.

Python, pek çok geliştiricinin büyük projeler geliştirmesine imkan tanımakta olan önemli bir yazılımdır. 1991 yılında çıkmış olan Python, o zamandan bu zamana dek sürekli geliştirilmekte ve çok daha iyi bir hale getirilmektedir.

Yüksek seviyeli, nesne yönelimli bir programlama dili olmasının yanı sıra aynı zamanda yorumlanabilir bir yapıya sahip olan Python’un web ve masaüstü uygulama sürümünün bulunmasının yanında veri analizi, otomasyon, bilimsel – sayısal hesaplamalar v.b. alanlarda da kullanılmakta olan bir dil olduğunu belirtebiliriz.

Python indirme ve kurma adımları:

İlk olarak internet tarayıcınızın adres çubuğuna python.org yazınız ve böylece Python resmi internet sitesini açınız. Ardından site içerisinde ana menüde çıkan Downloads butonuna tıklayarak devam ediniz ve açılan sayfa içerisinde de “Download Python x.x.x” butonuna tıklayınız. Ardından dosya bilgisayarınıza inecektir.

Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz Setup dosyasını açmanızın ardından “Add python.exe to PATH” seçeneğini işaretleyip, Install Now butonuna tıklayarak devam ediniz. Böylece kurulum tamamlanacak olup sonrasında Close butonuna tıklayıp uygulamayı kapatabilirsiniz.

Böylece Python uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurmuş oldunuz. Uygulamanın kullanımına ilişkin rehberler çok kapsamlı olduğundan, bununla ilgili olarak özellikle uzun YouTube videolarını izleyip bilgi sahibi olabilir ve Python üzerinde kendinizi geliştirebilirsiniz.

4D Baskı Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Nanobotlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Yazılım Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Rüzgar Türbinleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yorum Yapmayı Unutmayın :)