Popüler Ücretsiz Forum Scriptleri Listesi

Fahri Gün 12 Eyl 2017 Webmaster 836  0

Geçmişten bugüne çok kullanılan ücretsiz forum scriptlerinin listesini sizlerle buluşturuyoruz.

Eğer bir forum sitesi açma niyetiniz varsa ve bunu ücretsiz forum scriptlerini kullanarak yapmak istiyorsanız size işinize yarayabilecek bir  içerik hazırladık.

SMF

Ücretsiz forum scriptleri arasında en yaygın olanlardandır. Geçmişten günümüze pek çok webmaster tarafından kullanılır. SMF 2 sürümü ile beraber ciddi değişikliklere uğramıştır. Yönetim panelinden sitenizi oldukça ayrıntılı bir şekilde yönetebilirsiniz.

myBB

Popüler bir başka forum scriptidir. Ülkemizde yaygın olarak kullanılır. Özellikle teknik destek anlamında çok kolay yardım alabileceğiniz bir scripttir çünkü bu scripte ait teknik destek sunan çok sayıda platform bulunuyor. Aynı şekilde eklenti, tema konusunda da çok fazla çeşidi vardır. Güçlü bir ücretsiz forum için MyBB scriptinden yararlanabilirsiniz. Görünüş itibariyle  de oldukça sevilen bir script türüdür.

phpBB

Son yıllarda her ne kadar çok tercih edilmesede oldukça popüler bir forum scriptidir. En iyi ücretsiz scriptler arasında her daim kendisine yer bulabilecek kaliteye sahiptir.

bbPress

Ünlü blog scripti WordPress’in ekibi tarafından oluşturulmuş bir forum scriptidir ve WordPress resmi sitesinin forum alanında da bu script kullanılır. Bu scriptin en güzel özelliği çok az yer kaplaması ve hatta WordPress bir sitede eklenti olarak kullanılabilmesidir. Çok kolay bir şekilde iki dakikada blogunuza forum ekleyebilmenizi sağlıyor.

 

 

Etiketler: ,
WordPress’e Katkıda Bulunmanın Yöntemleri
Blogdan Para Kazanabilmek İçin Uygulanabilecek Yöntemler
Etkili Bir Alan Adı Oluşturmak İçin İpuçları
İyi Bir Blog Yazarı Olabilmenin Şartları

Yorum Yapmayı Unutmayın :)